• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Ловіть, браконьєри і далі! Або милостиве правосуддя по-чернігівські


Ловіть, браконьєри і далі! Або милостиве правосуддя по-чернігівські

 

Чернігівські екологи – це справжні бійці за права навколишнього середовища та здоров’я громадян, яке напряму залежить від того в якому стані перебувають повітря, річки та ліси. Але справа це невдячна і в багатьох випадках марна. Адже ті самі громадяни живуть одним днем під гаслом «після нас хоч потоп!». Ліси безжалісно вирубують, стріляють в беззахисних тварин, виловлюють останню рибу, яке ще животіє в річках, які й так потерпають від засухи і глобального потепління, заливають хімічними відходами луки та поля, залишають пластикове та отруйне сміття скрізь, куди дотягують руки таких ось людей. Аби притягти до відповідальності, хоч одного такого порушника екоінспекторам доводиться проводити в засідках на холоді і в дощ цілі години а іноді й дні, а потім практично без фінансової та юридичною підтримки з боку держави доводити в суді свою правоту.

А в суді… В суді робітники феміди, які сидячи в теплих кріслах за паперовою роботою, отримуючи понад 300 тисяч гривень на рік зарплатні, призначають своїми рішенням відпустити порушників та мало в щічку їх не цілують на прощання. Нехай і надалі ловлять сіткою рибу, яка нереститься та стріляють вагітних лосів.
З інформацією про декілька таких прикрих випадків звернулася до нас ДЕІ в Чернігівській області.

У березні цього року інспектори Державної екологічної інспекції у Чернігівській області «зловили на гарячому» мешканця одного з сіл Менського району Олексу Олександра Вікторовича, який в порушення Закону України «Про тваринний світ» та Правил любительського і спортивного рибальства здійснював лов риби сіткою на р. Десна. Порушник намагався приховати речові докази, але інспектори вилучили сітку, склали протокол, а матеріали направили до суду.Меннський райсудСуддя Сова Т.Г.

Менським районним судом Чернігівської області в особі судді Сова Тетяна Георгіївна провадження у справі №738/431/20 було закрито. Тетяна Георгіївна чомусь вирішила, що вилучена десятиметрова сітка не є належним доказом вчинення правопорушення та повірила, що Олекса 18 березня цього року просто здійснював прогулянку на човні у темряві при температурі 6 градусів тепла. Невідомо. Та дійшла висновку, що в діях особи, відносно якої складено протокол, відсутній склад адміністративного правопорушення.

Влітку 2019 року працівники Інспекції неодноразово виявляли осіб, які здійснювали промисловий лов риби у Київському водосховищі на території регіонального ландшафтного парку «Міжрічинський». У порушників згідно опису вилучались знаряддя лову: човни, сітки та риба. Загальна сума шкоди, завданої незаконним ловом, склала майже 45 тисяч гривень. Протоколи щодо осіб – порушників Закону «Про природно-заповідний фонд України» направлено до Козелецького районного суду Чернігівської області.Козелецький райсуд

Протягом трьох місяців суд не зміг розглянути справи:

№734/2756/19  - порушник Сарожинський Валентин Геннадійович, суддя - Бараненко Сергій Михайлович;


№734/3018/19 – порушник Чекан Микола Миколайович, судді - Соловей Володимир Володимирович та Бараненко Сергій Михайлович;

№734/2997/19 – порушник Лапшин Сергій Іванович судді - Бараненко Сергій Михайлович та Бузунко Олена Анатоліївна.Суддя Бараненко С.М.

Незважаючи на те, що законодавством не передбачено доопрацювання протоколів про адміністративне правопорушення, судді повертали протоколи до Інспекції на доопрацювання, що, звичайно, не сприяло своєчасному розгляду справ. Протокол, складений на Лапшина, суд повертав до Інспекції тричі!

Одна з причин - судді Бараненко почерк, яким було складено протокол здався некаліграфічним…

Ось цитата, с судової постанови:

"Однак під час розгляду справи встановлено, що в протоколі про адміністративне правопорушення № 001097 від 01.08.2019 року координати місця скоєння правопорушення зазначено некаліграфічним почерком, що не надає можливості суду дослідити даний протокол в повному обсязі, що є порушенням ст.ст. 256, 278 КУпАП та не надає можливості суду розглянути дану справу повно, всебічно та об`єктивно і ухвалити законне судове рішення".

У результаті, по всім справам закрито провадження у зв’язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення. Підстави закриття цілком обгрунтовані нормами КУпАП, але залишається неприємний осад.

Такі судові рішення нівелюють роботу інспекторів, а відсутність справедливого покарання за вчинені порушення закріплює в суспільстві зневіру в справедливості і неупередженості правосуддя та зневагу до законів, зокрема, в галузі охорони навколишнього природного середовища, - з прикрістю зазначають чернігівські екологи.

Але ж природа потерпає від жадібності і дикості людей. І хтось таки повинен її захистити. Незважаючи на лояльність правосуддя, державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища продовжують стояти на заваді варварського використання природних ресурсів.

Сподіваємось, що прийняття закону про посилення відповідальності за порушення правил рибальства, проект якого зареєстровано у Верховній Раді, сприятиме припиненню таких порушень та усуненню їх негативних наслідків, - наголошують екологи.

Gorod.cn.ua за матеріалами ДЕІ в Чернігівській області

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: екологи, ДЕІ, судді, браконьєри, Бараненко, Соловей, Бузунко, Сова, райсуд

Добавить в:
 
 


Центр Комплект