Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » «На поле дивлюся і бачу туман піску». Але кукурудзи менше не стане

«На поле дивлюся і бачу туман піску». Але кукурудзи менше не стане

Триває посівна, але нема дощів. Чи стануть господарства менше сіяти кукурудзи? Чи несе посуха загрозу для сільгоспкультур?— На цю хвилину не несе загрози,— вважає директор «Агрофірми ім. Шевченка», що в Григорівці на Бахмаччині, Микола Крапивний. У господарстві 3,5 тисячі гектарів орної землі. Займаються рослинництвом і тваринництвом. — Кожного дня я у полі. Перевіряю вологість. У прошарку на глибині залягання насіння волога є. Хоча приморозки, які майже щодоби, катастрофічно забирають її з орного грунту. Небувалі для нас суховії, пилові бурі зневоднюють землю. На поле дивлюся і бачу туман піску. Моторошна картина. Де чорноземи, там іще більш-менш. А де супіщані грунти, замітає посіви піском, як снігом.

Розорали луги, болота, — продовжує думку. — Хто за це сидить у тюрмі? Розорювання дуже зменшило кількість води у річках. Колись судноплавні Сейм та Десну — можна улітку перебродити. Глобальне потепління відчуваємо. Хоча середньомісячна температура вища за норму усього на 2 градуси (дані гідрометцентру. — Авт.). Здавалось б, небагато. Але для людини ж є різниця: 36 і 38. Такі і для навколишнього середовища.

— Кукурудзи сіятимете менше?

— Сіяти менше не будемо. Припускаю, що й інші господарства менше не сіятимуть. Але потрібна переорієнтація виробництва. Може, прийдемо до інших сівозмін. Наприклад, для кормів сіятимемо сорго. Культуру, стійку до посухи. Або думатимемо про полив. Як на півдні України у Херсонській області. Є різні системи поливу. За меліорації були канали водяні. Зараз бурять свердловини. Можливо, доведеться міняти систему удобрення, змінювати терміни, коли й що вносити. Більш оптимізувати обробіток. Зайвий раз не розпушувати грунт. Вологозберігаючі технології застосовувати.

На Чернігівщині вже посіяли понад 46 тисяч гектарів або 9 відсотків прогнозованого обсягу кукурудзи на зерно, повідомляє департамент розвитку економіки та сільського господарства Чернігівської облдержадміністрації. Соняшнику посіяли понад 53 тисячі гектарів або 25 відсотків.

Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №17 (1771), 23 квітня 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: кукурудза, Микола Крапивний, посівна, «Вісник Ч», Тамара Кравченко

Добавить в: