Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Прокурор хоче, аби зятя голови облради Ігоря Вдовенка не садили в тюрму, а оштрафували?


Нормовен

Прокурор хоче, аби зятя голови облради Ігоря Вдовенка не садили в тюрму, а оштрафували?

Справа по обвинуваченню 31-річного Артема Фурса, зятя голови обласної ради 52-річного Ігоря Вдовенка, на розгляді в Апеляційному суді. Кажуть, прокурор проситиме для Фурса штраф. Санкція частини 1 статті 368 «Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою», за якою його звинувачують, передбачає штраф від 17 тисяч гривень до 25500, або арешт від трьох до шести місяців, або ув’язнення на строк від двох до чотирьох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Неправомірна вигода — по-старому означає хабар.Фурс — директор підприємства «Ріпкиагролісгосп». На цю посаду його призначили у квітні 2017 року. А у лютому 2018-го затримали. Та в СІЗО директор не потрапив. Поки йшло слідство та суд — працював.

Прокуратура звинувачує Фурса в отриманні неправомірної вигоди 15 тисяч гривень хабара за відпуск соснового пиловника. У матеріалах кримінального провадження є записи телефонних розмов (велося прослуховування).

Справу розглядав Ріпкинський районний суд. Обвинувачений та його захисники — колишній прокурор Сергій Копєйкін та колишній сбушник Євген Федоренко — наголошували на невинуватості клієнта та провокації від поліцейських. Суд виправдав Фурса. Проте прокуратура не погодилася з таким рішенням і подала апеляцію. Ще на 21 листопада минулого року було призначене перше засідання, проте справа тягнеться і досі. 20 березня мало бути слухання, та його відклали.

У Чернігові справу розглядає колегія суддів (троє). Виправдальний вирок можуть залишити у силі. А можуть і засудити.

Якщо дадуть штраф, навіть максимальний — 25500 гривень, то для Фурса це буде не накладно. У декларації за 2018 рік його зарплата становить 322 тисячі 611 гривень. Має готівкою 23 тисячі доларів. За 2019-й декларації в інтернеті ще немає.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №13 (1767), 26 березня 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: хараб, суд, прокурор, Артем Фурса, «Вісник Ч», Валентина Остерська

Добавить в:


ЦентрКомплект