Що таке SSD?

SSD - абревіатура для твердотільного накопичувача . SSD (на фото ліворуч) - це пристрій масового зберігання даних, не схожий на жорсткий диск - однак, він не використовує рухомі механічні компоненти, що відрізняє їх від традиційних накопичувачів жорсткого диска (HDD - на фото поруч із SSD) або дискети, які є електромеханічні пристрої, що містять прядильні диски та рухомі головки для читання / запису.

Як правило, SSD-диски менш сприйнятливі до фізичного шоку, мовчать і мають менший час доступу та затримку, але історично вони були в кілька разів дорожчі, ніж традиційні накопичувачі жорсткого диска. Ціни зараз на весь час низькі, що робить їх справжньою високоефективною альтернативою жорсткому диску для кожного споживача.


Вимірювальний головоломка

Твердотільні накопичувачі, як і їх механічні аналоги та більшість інших електронних пристроїв зберігання даних, вимірюються в ГБ (Гігабайт). Префікс гіга означає 10 9 в Міжнародній системі одиниць (SI), тому 1 гігабайт становить 1000000000 байт, що зазвичай називають інтерпретацією метричного префікса .

Хоча більшість виробників жорстких дисків та дискових пристроїв флеш-пам’яті визначають 1 гігабайт як 1000000000 байт, програмне забезпечення, як Microsoft Windows, повідомляє розмір у гігабайтах, використовуючи прийняття двійкового префікса , діливши загальну ємність на байти. Отже 1073741824 (230 = 1 гібібайт), має двійкову інтерпретацію 1024 3 байти, тобто як псевдонім для гібібайт, при цьому все ще повідомляючи про результат із символом "GB". Така практика викликає плутанину серед кінцевих користувачів та споживачів, оскільки жорсткий диск з рекламованою ємністю, наприклад, "400 ГБ" (що означає 400000000000 байт), може повідомити операційною системою лише як "372 ГБ" (що означає 372 Гб) .

Як працюють SSD та HDD?

SSD (наприклад, зображений вгорі праворуч із знятою верхньою кришкою) виконує таку ж функціональну роботу (збереження даних під час вимкнення системи, завантаження системи тощо), як традиційний жорсткий диск (на фото ліворуч), але замість цього Магнітне покриття на тарілках, дані зберігаються на взаємопов'язаних мікросхемах флеш-пам’яті, які зберігають дані, навіть коли енергії немає. Ці мікросхеми пам'яті зазвичай називають флеш-пам'яттю на основі NAND.

Чіпи NAND можуть бути постійно встановлені на материнській платі системи (як на деяких нетбуках міні-ноутбуків), на картці PCI / PCIe (на деяких робочих станціях високого класу), або в коробці, що має однаковий розмір і форму, той же інтерфейс контролера, що і традиційний жорсткий диск ноутбука (поширений на всьому іншому).

Чіпи NAND відрізняються від флеш-пам’яті на USB-накопичувачах за типом та швидкістю пам’яті. Основна відмінність полягає в тому, що флеш-пам’ять на SSD є швидшою та надійнішою, ніж флеш-пам’ять на USB-накопичувачах. В результаті ви побачите, що SSD дорожче, ніж USB-накопичувач з однаковою ємністю.

Жорсткий диск зберігає дані на обертових магнітних дисках і за потреби повинен механічно знаходити дані на магнітному диску з його рухомими головами для читання / запису. На відміну від цього, SSD зі своїми мікросхемами NAND Flash не потребує механічних компонентів, таких як двигун та головки для читання / запису. Поряд зі зниженим енергоспоживанням та ударною чутливістю, це також означає, що SSD практично безшумний і виробляє мало тепла.

Чи є недоліки на SSD над жорстким диском?

Solid State Drive протягом певного часу стабільно завойовує частку ринку на ринку пам’яті, більшість сучасних SSD в кілька разів перевищують показники читання / запису сучасного жорсткого диска. Єдиним недоліком є ​​те, що ємність накопичувальних накопичувачів на жорстких дисках порівняно невелика порівняно з HDD, а їх ціна порівняно висока.

Тільки з цієї причини SSD часто не сприймають як життєздатне рішення для зберігання середнього споживача. Однак, враховуючи інші особливості, які надає SSD (швидкість, час доступу, енергоспоживання, експлуатаційна доступність, фоновий шум, розвиток тепла тощо), це робить їх більш переконливим варіантом.

Часто використовуваний метод отримання переваг SSD без високої цінності, пов'язаної з накопичувачем великої ємності, - це оснащення вашої системи двома накопичувачами. Перший - це недорогий SSD в діапазоні місткістю 60-128 Гб, який забезпечить достатньо місця для ОС та додатків. Потім використовуйте другий механічний жорсткий диск з меншою ціною 1-3 ТБ для великих потреб у зберіганні даних (фільми, музика, фотографії) та для архівування даних.


Ціна SSD проти продуктивності

Станом на вересень 2019 року, коли цю статтю востаннє оновлювали, діапазон вирішальних MX500 SATA SSD був від 75,99 дол. (250 ГБ) до 418,99 дол. (2 ТБ). Хоча значно дорожче, ніж жорсткий диск SATA тієї ж ємності, різниця в продуктивності, отриманої від SATA SSD, може бути приблизно в 5-7 разів більша від SATA HDD. SSD може прискорити продуктивність будь-якого комп'ютера з контролером приводу SATA, навіть тих, що мають більш ранні контролери SATA 1.0 або SATA 2.0 (до яких належить більшість комп'ютерів, виготовлених до 15 років тому).

Ви можете очікувати, що встановлення Windows 7, 8 або 10 займе всього 10-20 хвилин, а запуск Windows, а також установка та запуск програм займає частину часу, який жорсткий диск займає для виконання тих же функцій. Наш колишній співробітник Джефф розповів про свій досвід модернізації старого ноутбука до SSD , який дає хороші відомості про те, як старішому комп’ютеру можна дати нове життя за допомогою пам'яті та оновлення SSD.

Твердотільний диск також став загальним позначенням, однак твердотільний диск - це правильна технічна назва.

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Добавить в:


ЦентрКомплект