Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » У Ніжинському районі колодязьна вода з нітратами, їх вміст у 10-20 разів перевищує норму


У Ніжинському районі колодязьна вода з нітратами, їх вміст у 10-20 разів перевищує норму

Згідно з результатами лабораторних досліджень питної води з приватних колодязів, вміст нітратів перевищує допустиму норму в 10-20 разів у селах Безуглівка, Березанка, Богданівна, Бурківка, Вертіївка, Заньки, Кукшин, Липів Ріг, селищі Лосинівка, у Терешківці, Перебудові, Черняхівці. Нітрати у воді із шахтних колодязів у Ніжині, в деяких випадках, перевищували допустиму норму в 3-5 разів — такі дані оприлюднені Ніжинським міськрайонним відділом ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр».Спеціалістами центру за заявами жителів Ніжина та району проводилися дослідження питної води із колодязів на вміст нітратів. За 2017-2019 роки фахівці взяли 392 проби води з колодязів. 189 з них не відповідали «Гігієнічним вимогам до води питної, призначеної для споживання людиною».

Забруднення питної води нітратами викликає небезпечне захворювання крові. В першу чергу це стосується дітей. Симптоми хвороби у малюків проявляються у вигляді посиніння шкіри навколо рота, на руках і стопах.

Вона викликає у дітей блювання, пронос, у важких випадках закінчується задухою і смертю.

У групі підвищеного ризику діти до трьох років. Особливо — малюки до року, яких вигодовують дитячими сумішами на колодязній воді з концентрацією нітратів понад 50 мг/куб. дм. До речі, нітратна вода без запаху і смаку. Її кип’ятіння не зменшує, а збільшує концентрацію речовин, що отруюють організм дитини, збільшуючи її токсичність.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №6 (1760), 6 лютого 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: нітрати, Ніжинський район, вода, «Вісник Ч», Валентина Остерська

Добавить в:


ЦентрКомплект