А ви раді, що нема снігу?

«Бог дав теплий грудень і початок січня, щоб люди менше платили за газ», — кажуть на Чернігівщині. Снігу нема — то й відкидати його не треба. Місцеві бюджети економлять гроші, а молоді і старі — сили.

Є й такі, що приплакують: некрасиво, на санчатах не покатаєшся. Чого ви ниєте? Буде вам і сніг, і зима — у березні чи в квітні. Чекайте і дочекаєтесь.

А наше запитаннячко сьогодні таке: ви раді, що немає снігу?«Шкільні автобуси доїжджають»

Леонід Багмут, начальник Ріпкинського районного відділу освіти:


— Немає снігу — немає проблем з доїздом шкільних автобусів у віддалені населені пункти, учні безперешкодно потрапляють на навчання, відсутні перевитрати пального, нормальний температурний режим у навчальних закладах. Серед мінусів — відсутність можливості у школярів покурсувати на лижах, хоча лижні бази по нашому відділу освіти збереглися.

У цілому для області такі кардинальні зміни в природі не дуже на користь, особливо для сільського господарства: поки немає морозів, озима пшениця росте. Якщо вдарять — залишимося без урожаю. Південь Чернігівщини страждає від засухи, а безсніжна зима тільки цьому сприяє.

Як би там не було, чекаємо великого снігу, готуємо лижі і санки!

«Земля повинна відпочити»


Ольга Остапенко, пенсіонерка, Замглай, Ріпкинський район:

—У мене вже проклюнулись тюльпани й інші квітки. Ще трохи такого тепла, і зацвітуть. Так само і дерева. Скоро й бруньки почнуть з’являтися. Але доброго нічого в тому не бачу. Взимку земля має відпочивати під снігом. А так, виходить, працює без перестану.


Та й вологи мало. Дощ чи пішов, чи ні. А що весною буде? У дитинстві, пам’ятаю, снігу ледь не по пояс випадало. Скільки розваг веселих. Санчата до шестиметрової палки прив’язували. Дівчата на санчатах, а хлопці ту палку по колу на льоду крутили.

А зараз онук з Києва приїхав у бабусі на лижах покататись, а з такою погодою тільки у комп’ютері сидіти. І то, якщо батьки дозволять.

Економія дров

Ніна Сидоренко, соцпрацівниця, Форостовичі, Новгород-Сіверщина:

— Для села це дуже добре. Для худоби тепло. Для людей — економія дров. Але ж білий сніжок — це для настрою позитивчик. Цього не вистачає. На Новий рік сніжок у нас лежав. Найбільший мороз у цьому році — у нас північ все-таки! — був 7 градусів. Але той сніг розтанув швидко. А на моїй же пам’яті — я з 1971 року — сніг лежав заметами, від двору до двору. У Форостовичах були початкові класи. Продовжували навчання у сусідніх селах. Батьки портфель несуть, а сам лізеш. Станеш — і в замет, і в замет. Якби з того часу та у цей заглянув, яка пора року, не зрозумів би. Травка зеленіє, кури напасаються. Дуже добре для господарства. Але для природи погано. Бруньки набубнявіли. А як мороз ударить? Та, певно, про великі морози та сніги ми будемо вже тільки згадувать.

«У субсидію вкладаюсь»

Михайло Фесюн, пенсіонер, Великий Щимель, Сновський район:

— Без морозів у селі добре, менше топити у хаті треба. Цього року навіть у субсидію вкладаюсь. Хата велика — 130 квадратів. На два ходи. В одній половині я живу, в другій — донька. Удень дровами і торфом гріємось. Вночі — газом. Вдається зекономити. Тепло і худобі у хліві. Ось-ось має телятко з’явитись. То й воно мерзнути не буде. Молочко на Сновськ возимо велосипедами. Ні льоду, ні снігу — асфальт чистий. А ще кури несуться. Зазвичай зимою перестають. А це навіть молоді почали нестись.

Води мало!

Юрій Пономаренко, колишній головний лісничий Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства, зараз живе на Київщині:

— Нема снігу — це для лісу погано. Сніг має бути, сніг — це вода. І те, що морозів нема — погано. Частина шкідників не гине.

Тижневик «Вісник Ч» №3 (1757), 16 січня 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: сніг, зима, опитування, «Вісник Ч»

Добавить в:


ЦентрКомплект