Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Батьки убитих Олі і Віталія Зубенків просили для знахарів довічного ув’язнення, прокурор — 15 і 10 років. Суд дав 15 і 11


Батьки убитих Олі і Віталія Зубенків просили для знахарів довічного ув’язнення, прокурор — 15 і 10 років. Суд дав 15 і 11

45-річному Ігорю Гордієнку з Носівки та 46-річній Ніні Попівці з Шаповалівки Борзнянського району було соромно.


Ольга і Віталій Зубенки

У клітці Деснянського суду вони відвернулися від журналістів. 13 січня колегія судів оголосила їм вирок: 15 років ув’язнення за жорстоке подвійне вбивство Гордієнку, бо він щиро розкаявся і сприяв слідству, та 11 років тюрми Ніні Полівці. А ще вони мають сплатити більше 45 тисяч гривень матеріальної шкоди і по мільйону гривень моральної батькам Олі і Віталія. Та 82 тисячі державі за проведення у справі експертиз. Батьки заколотих Олі і Віталія просили довічного ув’язнення обом. Прокурор — 15 Ігорю, 10 — Ніні.

Злочин, скоєний «знахарями», прогримів на всю Україну влітку 2017 року.

27-річні кияни Ольга і Віталій Зубенки не вийшли за сумкою з передачею від батьків. Їхні мобільні телефони не відповідали. На роботі і на квартирі, яку вони винаймали, їх не було. Рідні забили на сполох. Поліція встановила: останнє місце, де мобільні телефони подружжя подавали сигнал, була Шаповалівка. Там і стали шукати. І знайшли обидва тіла в одній ямі, у кущах, за півкілометра від села.


Подружжя не могло зачати дітей. За порадою знайомого звернулися до Ігоря Гордієнка, який називав себе знахарем. Він взявся проводити над ними обряди. Приймав у літній кухні у дворі Ніни Попівки. Як з’ясувалося у суді, Зубенки обмовилися, що збирають гроші на покупку квартири у Києві. В них уже є чимала сума. Цією інформацією Гордієнко поділився з Попівкою. I в них виник умисел заволодіти грошима. Полівка надіслала СМСку, запросила пару до Шаповалівки. Гордієнко почав проводити над ними обряди. Зводив на цвинтар. Потім повів Віталія у поле, до вже заздалегідь викопаної ями, вдарив двічі ззаду лопатою, потім штрикав шилом у груди. За порадою Попівки облив убитому лице електролітом, аби не упізнали, тіло розчинником, і підпалив. Та чомусь горіло погано. Так і вкинув у приготовлену могилу. Потім вернувся за Олею. Заколов шилом і її. Попівка дала в що замотати і чим зв’язати труп. І відніс у ту ж яму. Зверху, за дорученням Попівки, поклав фотографію її колишнього чоловіка, лікаря Кудряшова. Гордієнко засипав тіла землею, зверху ще накидав сміття. Було це після опівночі. Потім вони з Попівкою забрали 400 доларів, золоті обручки, ланцюжок, хрестик, сережки, планшет, сумку убитих, ключі від столичної квартири Зубенків. І вранці поїхали до Києва. Відімкнули двері, забрали 12 тисяч гривень, цифровий фотоапарат, парасольку і банківські картки. Через три дні Гордієнко зняв з однієї 1260 гривень, з другої 1800. Картки поламали і хотіли спалити в грубці у Попівки, їх там і знайшла поліція. Золото убитих Попівка віднесла і здала в ломбард у Борзні. Сама вона і показала місце, де були сховані тіла.

Гордієнка поліція затримала у іншій області. Він від самого початку визнав вину, хоча на суді кілька разів міняв свідчення. Полівка виставила себе невинною. Мовляв, я нікого не вбивала, і все валила на Гордієнка. І вини не визнавала. Тільки на передостанньому засіданні вслід за Гордієнком повторила: «Я щиро розкаююся. Мені дуже шкода цих дітей, їхніх батьків, і прошу у них пробачення». На жодне засідання ні родичі Гордієнка (у нього мати і два брати), ні родичі Ніни Попівки (у неї мати і четверо дітей) так ні разу і не прийшли. Перестали їздити у суд і батьки убитих. Вони вважають, що покарання за два убивства з корисливих мотивів, приховування тіл — занадто м’яке.

Тим часом, і Гордієнку, і Попівці строк перебування у СІЗО зарахували день за два. Кожен із них відсидів трохи більше півтора року, тобто виходить по три. За хорошу поведінку, і якщо працюватимуть у колонії, зможуть вийти, відбувши дві третини призначених строків.


Конвоїри ведуть Попівку (фото зліва) і Гордієнка. Фото Валентини Остерської

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №3 (1757), 16 січня 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: подружжя Зубенків, вирок, Гордієнко, Попівка, вбивці, «Вісник Ч», Валентина Остерська

Добавить в:


ЦентрКомплект