Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Чернігівчанка відсудила 270 тисяч моральної шкоди за те що правоохоронці шили їй справу про порнографію

Чернігівчанка відсудила 270 тисяч моральної шкоди за те що правоохоронці шили їй справу про порнографію

Новозаводський районний суд Чернігова стягнув з держави 270 тис. грн на користь громадянки, виправданої від звинувачень у поширенні порнографії.  Про це повідомив сайт «Судовий репортер» із посиланням на рішення від 11 січня.

На прохання адвоката Нестеренка ми видалили з матеріалу прізвище жінки, якій задовольнили позов, про який йде мова нижче. 

Як розказав чернігівський адвокат Сергій Нестеренко, який надавав правову допомогу своїй підзахисній Анні В’ячеславівні вся ця неприємна історія розпочалася з публікації матеріалу на сайті Gorod.cn.ua.
- Перша сторінка кримінальної справи Анни розпочинається з вашої статті, а далі вже все підганялось під неї - сказав Нестеренко.На фото адвокат Нестеренко

Ми знайшли на нашому сайті єдиний матеріал, де б згадувалася Анна М., і був він передруківкою газети «Вєсть» від 29.05.2014. В матеріалі мова йшла про те, що о третій годині ночі 20 травня загорілася машина активістки чернігівського автомайдану Ганни, матері двох дітей, незаміжньої. Позашляховик «Джилі Емгранд Х7» ( «Geely Emgrand Х7») у дворі серед багатоповерхівок на вулиці Толстого згорів за лічені хвилини.Як ми зрозуміли всерйоз зацікавились правоохоронці Анною не через загоряння її автівки, а через коментарі під матеріалом, в яких повідомлялось, що дівчина начебто заробила на машину, працюючи веб-кам моделлю на сайтах, де розміщають матеріали еротичного та порнографічного характеру. Відео викладала під різними ніками.  

Як розказав Сергій Нестеренко Аню в ході негласних слідчих оперативних дій слухали цілий рік, далі були обшуки в її помешканні, вилучення ноутбуку, особистих речей і так далі. Судова тяганина тривала не багато не мало – 52 місяці (з 21.11.2014 - дня повідомлення про підозру по 21.03.2019 року - дата набрання виправдовувальним вироком суду законної сили). На момент пред`явлення їй підозри Анна була вагітна та виховувала дітей. На теперішній час жінка має на утриманні трьох неповнолітніх дітей.

22 квітня 2015-го року вироком першої інстанції під головуванням судді Світлани Ченцової по справі №751/13602/14 Анну було визнано винною за ч.3 ст.301 КК України (Ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів – такі дії караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років) та засуджено до 3 років позбавлення волі з випробуванням, з іспитовим строком на 1 рік. 6 травня суддя Ченцова за поданням Новозаводського РВ КВІ м. Чернігова Управління Державної пенітенціарної служби України в Чернігівській області про звільнення від призначеного покарання з випробуванням після закінчення іспитового строку засудженої, ухвалила рішення це подання задовольнити.

Але після того, як справа потрапила до Верховного Суду, її направили на новий розгляд, а згодом, 26.12.2018, суддя Новозаводського суду Юрій Овсієнко виправдав Анну М. Судові витрати в кримінальному провадженні за проведення судових експертиз в сумі 14 765,80 грн. ухвалено віднести на рахунок держави. Його колеги за Апеляційного суду – це рішення підтримали.

До речі, в ухвалі Апеляційного суду від 21 березня 2019 року, де містяться дані обвинувального акту говориться, що Анна М. була раніше судимою вироком Новозаводського районного суду міста Чернігова від 01.10.2013 за ч.1 ст.301 КК України до покарання у вигляді штрафу в сумі 850 грн. А справу у 2014-му році завели внаслідок того, що дівчина під нікнеймом із застосуванням телекомунікаційних засобів здійснювала створення відеоінформації у режимі он-лайн трансляцій (стимінгу) із використанням функціональних можливостей ресурсу «www.runetki.com» із послідуючим розповсюдженням відомостей серед зареєстрованих користувачів веб-сайту «www.runetki.com» з метою отримання грошових коштів (винагороди).

Також відмітимо, що згідно даних Єдиного державного реєстру судових рішень кримінальне провадження № 12014270000000124, щодо Анни М. було внесене в Єдиний реєстр від 16.04.2014, в той час як стаття зі згадкою про згорілу машину жінки була розміщена на нашому сайті на початку червня 2014-го, в газеті ж вона вийшла аж через 1.5 місяці після внесення даних до ЄРДР – 29-го травня 2014-го.

Отже суд у особі судді Овсієнко Ю.К, постановив, що три відеозаписи, які зробив слідчий, перебуваючи в приміщенні райвідділку на Старобілоуській, 4а - виготовлені ним самим, а отже дії Анни М. полягали в демонстрації в режимі реального часу сцен сексуального характеру із застосуванням телекомунікаційних засобів, а її передачу через канали звязку, в тому числі в мережі Інтернет, не можна вважати розповсюдженням предметів або відеопродукції порнографічного характеру.

Після виправдання Анна М. вирішила поборотися за моральну компенсацію своїх переживань. Дівчина окрім моральної шкоди (оцінила її в 500 тисяч гривень) просила компенсувати їй ще й матеріальну – 80 000 гривень на послуги адвоката, 5 000 гривень витрат, пов`язаних із прибуттям до місця досудового розслідування та судового провадження та вартість ноутбуку Леново (його було конфісковано на користь держава згідно вироку судді Ченцової), з перерахунком його вартості у доларовому еквіваленті на теперішній час.

Суддя Ірина Цибенко відмітила у своєму рішенні, що договір Анни М. та адвоката Нестеренко на суму 80 тисяч гривень відповідно до копії квитанції до прибуткового касового ордера № 22/3 від 22.03.2019 Анною М. було сплачено адвокату Нестеренко С.О. на підставі договору про надання правової допомоги від 14.11.2014 на захист за ч. 3. ст.. 301 КК України у сумі 80 000 грн. В той же час, договору про надання правової допомоги від 14.11.2014 не надано. А отже витрати на адвоката – суд вважає такими, що не підтверджуються належними доказами.

Тож згідно рішення Новозаводського суду від 11 січня держава має компенсувати Анні М. 270 000 грн. моральної шкоди та 3750 грн. - матеріальної. Так як затвердженої методики з розрахунку моральної шкоди в Україні поки що нема, то суддя розрахувала суму морального збитку, як це зараз практикують в більшості подібних рішень по Україні – а саме помножила 52 місяці на суму мінімальної заробітної плати. Щодо ноутбуку «Lenovo» G580, то позивачка купувала його в 2013-му році за 3750 грн. що на той час становило еквівалент 469 доларів. Суддя присудила компенсувати суму по чеку в гривнях.

Адвокат Нестеренко сподівається що це рішення встоїть в апеляції, також він зазначив що вигравати позови щодо моральної компенсації на подібну суму йому раніше не доводилось. Також він пообіцяв, що повідомить Анні про те, що ми б хотіли взяти і її коментар з приводу справи, що тягнулася для неї 4 роки та 4 місяці і яка врешті решт закінчилася виправданням, та можливо солідною компенсацією, якщо вища інстанція не скасує рішення Новозаводського суду.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Нестеренко, Ченцова, Цибенко, Овсієнко, порнографія, виправдання, компенсація, відшкодування

Добавить в: