Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Як чернігівка стереотипи американців перевіряла


Як чернігівка стереотипи американців перевіряла

Учениця Чернігівського колегіуму №11 Марія Капелюха мала нагоду протягом року жити і навчатися в штаті Північна Кароліна (США). Саме завдяки програмі FLEX дівчині вдалося втілити в життя свою давню мрію - написати наукову роботу з біології. Марія замислилася, що чекає на неї в Америці, яка сама собою американська нація і чи правдиві всі стереотипи щодо жителів Штатів. Тому саме це питання й постало ключовим під час розробки наукової роботи.Головною ціллю було підтвердити чи спростувати стереотип. Аби зробити своє дослідження більш цікавим, учениця провела анкетування не тільки серед жителів США, а й серед громадян України. Люди всіх вікових груп взяли участь у дослідженні, тому вдалося отримати широкий спектр результатів, що стали теоретично очікуваними.

Серед людей, що займаються спортом, відсоток ектоморфів (ектоморфний тип - це тип статури, що проявляється худорлявістю і нестачею м’язів та жирової маси) є найменш численним серед трьох типів. Тому не можна вважати, що спорт - це головна можливість схуднути. Звідси Марія припустила, що заняття спортом не впливає на статуру людини, а саме вид фізичних навантажень сприяє розвитку певного соматотипу. Вона виявила: більшість американців, що займаються спортом, віддають перевагу силовим тренуванням, й саме силові навантаження сприяють розвитку ендоморфізму людини (ендоморфний тип - це тип статури, що схильний до набору зайвої ваги).

Відсоток ектоморфів серед людей з активним хобі є більшим. Відсоток мезоморфів (мезоморфний тип - це класичний спортивний тип конституції тіла) для обох показників (хобі і спорту) залишається більшим за відсоток інших соматотипів.

Юній дослідниці вдалося також провести анкетування вчителів своєї школи і виявити таку закономірність: серед учителів старшої вікової групи кількість ендоморфів більша за кількість ендомор-фів серед учителів молодшого віку. Після повернення у свій рідний Чернігів дівчина не збирається зупинятися, навпаки, в неї ще більше натхнення щодо наступних досліджень. Наразі головна ціль Марійки - побудова алгоритму для корегування статури тіла за допомогою особисто створеного сайту і комп’ютерних технологій сучасності. Тож вона пропонує вам пройти тест за посиланням: http://kapel.in.ua/mash.

«Деснянка» №3 (790) від 16 січня 2019

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: дослідження, колегіум №11, Марія Капелюха, програма FLEX, Деснянка

Добавить в:


ЦентрКомплект