Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Адвокат дівчини, яку визнали винною у подвійному вбивстві на Мезенцева у Чернігові, подав апеляцію

Адвокат дівчини, яку визнали винною у подвійному вбивстві на Мезенцева у Чернігові, подав апеляцію

Скасувати рішення Деснянського районного суду Чернігова та закрити кримінальне провадження. Апеляційну скаргу з такими вимогами подав Олександр Бузаков – захисник 23-річної дівчини, яку визнали винною у вбивстві рідного дядька та його дружини. У жовтні минулого року її засудили до довічного позбавлення волі. Чи відбулося перше засідання в Чернігівському апеляційному суді, знає Олександра Денисенко.Чернігівський апеляційний суд. Тут сьогодні мало відбутися перше засідання у справі 23-річної дівчини, яку засудили до довічного позбавлення волі. На самому початку суддя Світлана Акуленко оголошує про самовідвід – свій та свого колеги Юрія Короїда. Пояснює: у травні 2018 року вона брала участь у розгляді апеляційної скарги про обрання запобіжного заходу обвинуваченій. Юрій Короїд, як слідчий суддя, брав участь у справі під час досудового розслідування.

«У зв’язку з вимогами статті 75 ми не маємо права брати участь у розгляді даної справи під час розгляду її по суті. Тому і я, і суддя Короїд заявляємо собі самовідводи».

Жоден з присутніх не заперечує. Порадившись, судді вирішують.

«Заслухавши думку учасників судового розгляду, колегія суддів вважає, що заяви про самовідвід обґрунтовані і підлягають задоволенню».


Подвійне вбивство на вулиці Мезенцева у Чернігові сталося у квітні 2018 року. Тоді в одній із багатоповерхівок знайшли закривавлені тіла подружжя. За підозрою затримали племінницю вбитого, яка жила разом із ним та його дружиною. Спочатку дівчина своєї провини не визнавала, та на одному з останніх засідань розповіла, що її тітку вбив дядько, вона ж – била дядька ножем, щоб захиститися.

«Він стояв над тіткою із ножем, вона лежала на ліжку. Спробувала його за плече відтягнути, а правою рукою я влізла просто у це місиво, де ніж. Він повертається – і я відчула пекучий біль у лівій руці. Він насувається, нахиляється до мене – і я розумію, що треба тікати».

Прокурор Віталій Бережняк просив для обвинуваченої 12 років за ґратами. Потерпілі – родичі вбитих – довічного позбавлення волі. 21 жовтня минулого року колегія суддів Деснянського районного суду винесла вирок.

«Визнати винуватою у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого пунктами 1 частини 2 статті 115 КК України, і призначити покарання у вигляді довічного позбавлення волі».

Сьогодні захисник обвинуваченої Олександр Бузаков пояснив: подав апеляційну скаргу з вимогою скасувати це рішення та закрити кримінальне провадження. На його думку, це мають зробити через недоведеність провини його підзахисної. Цю справу мають передати іншій колегії суддів, яку оберуть через автоматичний розподіл.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Олександр Бузаков, Сніжана Круглякова, апеляція, суд, UA: Чернігів

Добавить в: