Дівчата—перші

У перший день нового 2020 року в області народились п’ятеро дівчат. Четверо — у Чернігові та одна у Прилуках. І жодного хлопця.

Лікарі упевнені: дівчата, то на добре. Буде мир.— Спокійний і тихий, — таким, судячи з першої дитинки, яка з’явилась у цьому році у Прилуцькому пологовому, буде увесь 2020. Про вдачу новонародженої доні Єви розповідає Наталія Шкуліпа. Родом жінка з Рожнівки Ічнянського району. Зараз мешкає з чоловіком у Прилуках. Тут же і народжувала.Наталія домогосподарка. Чоловік Олександр працює водієм на хлібозаводі. Старший син — 13-річний Сашко.

Новий рік жінка зустріла вдома з родиною. А народила о 15.30 першого січня. Дівчинка з’явилась на світ вагою більше чотирьох кілограмів. Зріст — 56 сантиметрів.

«Ми ж не западлісти свято людям псувати»

Новіли рік вдома зустрічали й ічнянці Ярослав та Ліана Мартиненки. Другого січня їх первісток став першою дитинкою 2020 у пологовому, відділенні Ніжинської міської лікарні.

— У нас пологовий не працює. Жінки їдуть народжувати у Прилуки, Чернігів, Ніжин, — розповідає Ліана. Говоримо з породіллею за кілька годин після пологів. Жінка відходить від операції. Поруч чоловік.

Малий дрімає у ліжечку. — Ми обрали Ніжин за порадою лікарки Ольги Генці. Не пожалкувала.

Спочатку приїхали познайомились. Перед новим роком зробили УЗД. Хлопчик наш сидів на попі. Тому потрібно було робити кесарів розтин. Дату народження обирали разом з гінекологом, яка приймала пологи, Ольгою Юрченко (про лікарку читайте і на 16 сторінці «Вісника Ч»), Домовились, що святкуємо новий рік, потім народжуємо — ми ж не западлісти свято людям псувати. Призначили на друге січня.

Малюк з’явився о 10.24. Вага 4,2 кіло. Зріст — 52 сантиметри. Назвали Сашком.

На честь мого вітчима. Хоч і не біологічний батько, та для нас у житті багато зробив, — пояснює жінка. — ім’я заздалегідь не обирали. Усі дев’ять місяців був масік. У чоловіка життєва установка: усе по факту. Так, у нас досі немає ні візочка, ні ліжечка.

— По факту, — підтверджує Ярослав.

Разом подружжя півтора роки, і хоч родом з одного району — Ліана з самої Ічні, Ярослав — з Бакаївки, познайомились по інтернету.

— Папа маму знайшов у фейсбуці, — розповідає історію кохання Ліана. — Він тоді працював за кордоном. І давай писати мамі. Я на такі повідомлення зазвичай не реагую. Та Ярослав не заспокоювався.

Після місяця повідомлень все ж вирішила відповісти.

За місяць побачились вживу. Він після того ще раз з’їздив за кордон, а потім залишився в Ічні, щоб ми завжди були разом. Працює різноробочим на підприємстві «Сідко».

— Як поводить себе малюк?

— Спокійний. Масік мамі не мішав ні в чому. На роботу ходила (Ліана працює юристом Ічнянського «Водоканалу»), у Київ, Чернігів їздила. Усю вагітність жалів. Навіть токсикозу не було.

Першим зі своїм масіком познайомився Ярослав. Ліана саме відходила від наркозу, коли чоловікові винесли синочка.

— Почув перші «Мееее», а потім і масіка побачив. 20 хвилин були у палаті удвох. Чекали на маму. Не плакав. Роздивлявся навколо.

— Я лежу, а вони там цьомаються без мене, — з ніжністю дивиться на своїх чоловіків Ліана. — Аж образилась: «Вам уже і мама не треба».

* * *

Другого січня також народились перші малюки у цьому році у Бахмацькому, Бобровицькому, Корюківському пологових. У Мені — третього.

Марина Забіян, «ВісникЧ» №2 (1756) від 9 січня 2020

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: народження, Забіян, ВісникЧ

Добавить в:


ЦентрКомплект