Не вистачає лікарів і медсестер

— У нас три з половиною ставки хірурга зайнято, а працює четверо, півставки ніхто не хоче брати, — переживає завідувач хірургічного відділення Корюківської центральної районної лікарні Володимир Лук’янець. — Четверо на увесь район. Геннадій Здор, Олександр Матарикін, Сергій Мілейко і я. При таких зарплатах скоро нікого не буде. Зарплата у мене і в санітарки відрізняється мізером.Із нас тільки Мілейко не на пенсії. Матарикін на пенсії,'він учасник афганської війни, Здор по Чорнобилю на пенсії. Я за віком на пенсії (мені 62). Схожа ситуація у багатьох районних лікарнях. По 1-2 хірурга працює. Інтерни, правда, є.

У районах не вистачає й інших лікарів. Так, на сайті Менської центральної районної лікарні (конкурента Корюківки за центр госпітального округу) вакантними посадами значаться лікарі-хірурги, невролог, педіатр, рентгенолог, окуліст, психіатр.


Інша ситуація в обласній лікарні.

— З лікарям у нас проблем немає, — говорить генеральний директор комунального некомерційного підприємства «Чернігівська обласна лікарня» Андрій Жиденко. — Проблема із середнім медперсоналом. Тому що країни Європи дуже спростили процедуру підтвердження диплома та освіти. І медсестри наші масово від’їжджають.

Усього ж на Чернігівщині вільні 1300 лікарських посад та 800 медсестринсь-ких. Про це повідомляє Чернігівське обласне управління охорони здоров’я. Бракує кадрів не тільки у райцентрах, але й у селах. 21 сільська амбулаторія не має постійних лікарів.

Тамара Кравченко, «ВісникЧ» №2 (1756) від 9 січня 2020

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: вакансії, Корюківська центральна районна лікарня, Кравченко, ВісникЧ

Добавить в:


ЦентрКомплект