Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » П'яний за кермом - штраф від 17 до 34 тисяч гривень і судимість


П'яний за кермом - штраф від 17 до 34 тисяч гривень і судимість

Таке покарання мало бути з першого січня. Проте влада відтермінувала судове покарання любителям випити до першого липня. Офіційна причина — аби дати час правоохоронцям підготуватися до впровадження змін.Наразі штрафи тим, хто кермує на п'яну голову — 10 тисяч 200 гривень і позбавлення «прав» на рік (якщо попався вперше). Плюс сплата судового збору (близько 400 гривень). Якщо протягом року попався вдруге — 20 тисяч 400 гривень і три роки без «прав». Також суд може визначити платне вилучення транспортного засобу (авто, мото, тракторів і т. д.). Якщо за рік втретє спіймався (-лася) — 40 тисяч 200 гривень штрафу і прощавай, посвідчення водія, на 10 років.

Та це все адміністративна відповідальність. А буде кримінальна. У Кримінальному кодексі передбачена стаття. До речі, карається не тільки алкогольне, а й наркотичне сп’яніння.

За кермування в нетверезому стані водій отримає судимість. Відомості перебувають в електронній базі даних Нацполіції.

З часом судимість погашається.

Після погашення можна балотуватися в депутати, президенти. Однак у довідці про відсутність (наявність) судимості запис про притягнення до кримінальної відповідальності буде.

Правопорушення, за які передбачена кримінальна відповідальність:

— керування транспортним засобом у стані сп’яніння;


— передача керма особі, яка перед цим вживала алкогольні напої;

— відмова водія від проходження медобстеження на стан сп’яніння;

— вживання водієм алкоголю після дорожньо-транспортної пригоди за його участю;

— вживання спиртного після зупинки транспортного засобу на вимогу поліцейського.

П’ють після ДТП, щоб приховати реальний вміст алкоголю в крові на момент ДТП. Тобто був тверезий, потім розстроївся, випив, зняв стрес. А ось тобі стаття! Бухав, так виклич таксі, водія за гроші або евакуатор, а не хитруй.Як уникнути покарання: не сідати за кермо п’яним. Запах алкоголю може зберігатися до 24 годин (залежно від індивідуальних особливостей організму і кількості випитого). Якщо уже спіймалися і факт сп’яніння зафіксований алкотестером чи під час медичного огляду, шанси зберегти права, уникнути штрафу і ухилитися від судимості таким чином — мізерні. Уникнути наслідків і зберегти водійське посвідчення можна тільки у випадках грубого порушення поліцейськими процедури притягнення до відповідальності. Або домовитися на місці (в житті ж таке буває).

І ще запам’ятайте, допустима норма алкоголю — 0,2 проміле. У горілці це від 30 до 50 грамів (у кого який організм).

Валентина Остерська, «ВісникЧ» №2 (1756) від 9 січня 2020

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: штраф, п'яний за кермом, Остерська, ВісникЧ

Добавить в:


ЦентрКомплект