Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Корюківська міська рада за 800 гривень. Виставка ще діє, а пряники вже розкупили

Корюківська міська рада за 800 гривень. Виставка ще діє, а пряники вже розкупили

26 випечених будиночків, карусель з мармеладом, ялинки, місточки, дерева, навіть олень — і все це з пряників. Таку смачну виставку придумали у Корюківці. Займала п’ять квадратних метрів. Вартість відвідин — 6 гривень, при бажанні сфотографуватися — ще десятка.— До «Пряникової Корюківки» готувалися рік, — ділитьря враженнями 34-річна Катерина Онищук, молодший науковий співробітник музею та співорганізатор виставки. — Ще рік тому задумались: що б таке цікаве приготувати до нинішніх новорічно-різдвяних свят. Для нашої півночі, яку не хочеться образити, але так воно е, відсталої, пряникове містечко — справжня дивина. А, скажімо, для Ужгорода, Тернополя — це нормальна практика. Ми звернули увагу, що останнім часом у Корюківці багато майстринь займаються випічкою пряників до свят. Вирішили і собі. Зібрали дівчат, котрі погодилися брати участь у підготовці виставки. Просили одне — будівлі мають бути максимально наближеними до реальних. Хтось випікав приміщення три дні, хтось і тиждень. Усього — 12 майстринь, Ніхто не погоджувався випікати карусель. Її на себе взяла я. Також пекла місточки через річку.

Машинки з дому приносила я, залізницю — наша техпрацівниця, у котрої вже діти виросли, — продовжує співорганізатор.— Приємно, що містечко вийшло дуже подібним до справжнього: упізнавана і міськрада, і будинки культури, і служба зайнятості.

— Яким коштом вдалося організувати виставку?

Складчина
— Випікання пряників — недешеве задоволення. До того ж, перед святами у майстринь і так замовлень багато, живуть на кухні і днями, й ночами, а тут ще додаткова робота. Ми просили дівчат обчислити вартість своєї продукції, враховуючи закупівлю продуктів, час на виготовлення будиночків. Потім майстрині виставляли рахунки за свої роботи. Від 80 гривень. На сьогодні майже усі роботи вже розкуплені (їх забронювали після відвідин виставки). Міськраду за 800 гривень, наприклад, попросив собі корюківський міський голова Ратан Ахмедов. Він у нас хоч і прагматичний, але активно підтримує культурні віяння.

— За cкільки купить приміщення міської ради?

— Просив не розголошувати, але платить щедро. Майстриня (випікала корюківчанка Лілія Голуб) виставила за міськраду ціну вісімсот гривень. Саме тому, що всі пряники підуть на продаж, залучати кошти додатково не довелося.Будемо щасливі, якщо інші громади області підтримають нашу ініціативу у створенні своїх пряникових містечок. Та й нам треба удосконалюватися. Наприклад, цього року ніхто не погодився випікати старовинну церкву зі складною архітектурою.

— За період виставки пряники не зіпсувалися?

— У них поклали багато природних консервантів: мед, спеції. У виставковій залі такий аромат стоїть, якого ніколи в музеї не було! А відвідувачів скільки! Ми їх не рахували, але точно ця виставка побила всі рекорди. Приїжджали не тільки з Корюківщини, а й з інших районів. Ми планували, що виставка триватиме два-три дні. Але міський голова попросив залишити на довше, хоча б на тиждень. Так і зробили.

Вікторія Товстоног, «ВісникЧ» №1 (1755) від 2 січня 2020

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: виставка, Корюківка, «Пряникова Корюківка», Товстоног, ВісникЧ

Добавить в:


ЦентрКомплект