Пристрасті за телевізором

Лякають, що у січні не показуватиме телевізор. Принаймні, улюблені канали.

А щоб їх бачити, треба буде платити щомісячну абонплату. Платити?! Ще й тут?! За те, що завжди було безплатно?

Спокійно, люди. У кого телетюнер «Т-2», той не постраждає. Як дивився 32 канали, так і буде дивитися. В інтернеті такі коробочки — від 220 гривень. У кого супутникова тарілка, тим приготуватися.

Є декілька варіантів, як благополучно вирішити цю проблему.1. Не робити нічого. А хай йому пранці. Нехай самі для себе знімають і самі потім дивляться. Нема біди. Телевізор «по супутнику» все одно буде щось показувати. Деякі українські, деякі — російські (закодовані будуть не всі). Кілька білоруських. Ну, там, арабські, турецькі. Хоч мови вивчимо.

А ще може бути й таке, що тільки полякають, а введення абонплати — відстрочать.

2.
Телеканали обіцяють закодувати сигнал. І показувати картинку лише тому, хто вніс гроші. Все, що закодоване, можна розкодувати. Як кажуть, що один зробив, інший завжди може поламати. Ставлять же «жучки» на електролічильник та й відмотують потроху.

Спеціалістів з розкодування телика не те щоб було багато, хоч греблю гати, але вони є. Можна подружитися, і раз на пів року запрошувати в гості. Зрештою, у багатьох власників супутникових тарілок такі друзяки вже є, і приходять. Бо часом треба перевстановлювати канали.

Радити вам шукати розкодувальника ми не будемо. Насамперед, це незаконно.

Кодувальники розповідають, що за таке можуть дати термін.

З. До того ж, телевізійники запустили чутку, що кодування каналів буде дуже серйозне. І не кожен простий Ванька розбереться, що робить.

Тому розбираємо варіант без вивертів. На жаль, він платний ©.

В Україні є два офіційних оператори супутникової платформи — Viasat і ХtrаТV. Телефони офіційних представників в області можна дізнатися через інтернет. Їх контакти є на сайті https://old.viasat.ua/ru/partners/sputnikovoe-tv-chernigiv.

34-річний Валерій Желєзний з березня 2019 року — представник Viasat в Ічнянському районі. Вже 10 років займається встановленням супутникових тарілок.

— Хто хоче й надалі дивитися всі основні канали, має придбати тюнер «УТБ» (ресівер), — радить Валерій Желєзний. — Вартість його зараз однакова по всіх регіонах України, 1100 гривень. Це приставка-приймач супутникового сигналу. З установкою, якщо вже є тарілка, — 1500 гривень.

— Де придбати?

— Через інтернет, а також у офіційного представника.


По області близько трьохсот підприємців встановлюють супутникові тарілки. І кожен знає, коли звернеться клієнт, як замінити йому тюнер.

— Яка різниця між «Віасат» і «Екстра-ТВ»?

— Як між «Київстар» і «МТС», приміром. Різні пакети, одне свої канали підтримує, інше свої. Національні канали будуть в обох.

Установка повністю, включаючи супутникову антену, в кого її досі не було, коштує три тисячі гривень — за все. До кодування коштувало 2200, тюнер — від 400 до 1000.

Почали потроху встановлювати вже з червня. Зараз починається ажіотаж. За місяць встановили більше 100 приставок (а влітку було найбільше по 10). Ічнянський відділ охоплює Ічню, Прилуки.

* * *

Яка абонплата за пакет телеканалів? Від 69 гривень щомісяця.

4. — А у мене досі аналогове ТБ, стара антена! Я вас мав усіх на увазі! Чого мене попереджають про відключення? — ці питання також звучать.

— Аналогове телебачення доживає, — продовжує Валерій Желєзний. — Частоти, на яких воно транслювалося, переважно вже під інтернетом. До кінця року аналогове залишилося тільки в прикордонних районах. Ці частоти вже розплановані під 4G.

Утім, аналог нам можуть ще ненадовго залишити, бо область прикордонна, вважає Ірина Сенченко, представник Нацради з питань телебачення та радіо.

Які мера групи закодують свої канали

1. 1+1 Media («1+1», «2+2», «TET», «УНІАН», «ПлюсПлюс», «Бігуді»).

2. «Медіагрупа «Україна» («ТРК Україна», «НЛО ТВ», «Індиго», «Ескулап ТВ»).

3. StarLightMedia («СТБ», «Новий канал», ICTV, «М1», «М2», «КуйТБ»).

4. Inter Media Group («Интер», «НТН». «К1», «К2», «Мега», «Пиксель», Zoom, «Enter-фильм»).


* * *

Інформаційні телеканали, на яких люди дивляться виключно новини й інформаційні передачі, залишаються у відкритому доступі. Як і всі державні («UA: Перший», «Рада», «Культура» і т. д.), обласні, регіональні канали. Вони кодуватися не будуть.

Олена Гобанова, тижневик «Вісник Ч» №50 (1752), 12 грудня 2019 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: телебачення, супутник, програми, телевізор, канали, «Вісник Ч», Олена Гобанова

Добавить в:


ЦентрКомплект