Найгарячіше у Сухополовій

22 грудня обиратимуть голів і депутатів в Понорницькій громаді Коропського району, Талалаївській Ніжинського, Добрянській Ріпкинського та Сухополов’янській Прилуцького району. Остання громада буде з найчисельніших в області. До неї увійшли аж 19 сільрад. Це понад півсотні сіл і 12,5 тисячі населення. Процедура висунення кандидатів вже завершилася. Агітація йде повним ходом.

Усі бажаючі прорватися у владу розказують людям, які вони хороші... І, звісно, обіцяють.І голова, і охоронець

— У нас п’ятеро кандидатів: В’ячеслав Івашин, голова Ніжинської райдержадміністрації, Сергій Гусєв, судовий розпорядник Ніжинського міськрайонного суду, Олександр Ткаченко, працює у податковій (завідувач сектору обслуговування платників), Віталій Петрик (з «Ніжинрайагроліс»), Сергій Яценко (начальник зміни охоронної фірми «Спрут». Гусєв і Петрик проживають у Талалаївці, — розповідає 49-річний Володимир Хоменко, діючий очільник Талалаївської громади.

— Володимире Михайловичу, ви очолювали сільраду два скликання, чому тепер не рветесь у голови?

— Не хочу. Робота дуже нервова, та і за станом здоров’я. Балотуюсь депутатом від «Слуги народу». Буду займатися громадською діяльністю.

— А житимете за які кошти?

— Працюватиму. Ким, ще не знаю.

Помста Фреді

У Добрянці — гаряче. Інтернетом гуляє чимало інформації про тих, хто хоче стати керівником громади. Хтось на псевдо Фреді Крюгер звинувачує районне начальство у підтримці свого кандидата, начальника відділу освіти Леоніда Багмута. Мовляв, адмінресурс задіяний повним ходом. Забрано автобус у Ріпкинської гімназії і передано до Добрянської школи і т. д. і т. п.

— Політтехнологи працюють, звідки вони, не знаю. На посаду голови четверо претендентів, — ділиться Світлана Бицько, секретар Добрянської селищної ради. — Володимир Ткаченко, сільський голова Нових Яриловичів. Володимир Вороной, підприємець з Чернігова, Олександр Савенко, директор центру профрозвитку зі Славутича. Він родом з Олешні. Та Леонід Багмут, керівник відділу освіти сім’ї, молоді та спорту Ріпкинської райдержадміністрації. Всі самовисуванці.

32 кандидати на голову ОТГ

У Сухополові виборчий бум.

— На 26 депутатських мандатів претендує більше сотні людей від «Аграрної партії», «Нашого краю», «Батьківщини», «Солідарності», «Слуги народу». А на посаду голови — 32 кандидати. З них, на мою суб’єктивну думку, 26 технічні, — ділиться Сергій Проценко, сільський голова Сухополови. — Кого тільки немає у тому списку: і не працюючі, і водії, й техробка. Люди 1992-1995 років народження.


— Що роздають: гроші, гречку, лампочки?

— Мені нічого не давали. Гроші, звісно, задіяні. Компромату як такого немає зовсім. А ось порушень чимало. Вже претенденти і до суду звертались. Було, що територіальна виборча комісія відмовляла у реєстрації через те, що задовга біографія. Але це ж не підстава.

— Ви є у списку претендентів на голову?

— Ні. Я старався організувати громаду. Очолювати немає бажання. Я йду в депутати.

— Хто в лідерах?

— Виконуючий обов’язки голови Прилуцької райдержадміністрації Денис Росовський. У листопаді на зборах свою підтримку йому висловили всі 19 сільських голів. Та Василь Малик, голова районної ради.

— А «Слуги народу»?

— Вони не на перших місцях, таке моє суб’єктивне бачення. Проте, судячи з результатів президентських та парламентських виборів, у нас перемогла партія «Слуга народу». Раніше і по району, і по сільради першість була у «Батьківщини».

Понорниця згадує, як була райцентром


— Нас п’ятеро на посаду. Я очолюю раду вже три скликання. Наразі йду самовисуванцем, але за підтримки «Аграрної партії», — розповідає 64-річний Петро Василець з Понорниці. — Ще у списку депутат обласної ради від «Батьківщини», підприємець Володимир Селянський, від «Слуги народу», Юрій Кобизський, керівник фермерського господарства «Білі роси». У Кобизського працює багато людей, він орендує паї.

Самовисуванець Анатолій Адаменко, сільський голова Авдїївки сусіднього Сосницького району, і Віктор Никипорець з Іванькова, самовисуванець.

Раніше Понорниця райцентром була. У нас створена ОТГ, сподівалися, ті, хто ще не об’єднався, побачать перспективу.

— Петре Олександровичу, хто має реально шанс на перемогу?

— Складно сказати. Життя непередбачуване. Не сподівалися, що за Зуєва проголосують, а він тепер нардеп.

Валентина Остерская, тижневик «Вісник Ч» №50 (1752), 12 грудня 2019 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: вибори, Понорницька громада, депутати, «Вісник Ч», Валентина Остерская

Добавить в: