Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Візит до міста Чернігова Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Православної Церкви України Епіфанія


Візит до міста Чернігова Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Православної Церкви України Епіфанія

7 грудня, у День святої великомучениці Катерини та Преподобного Меркурія Чернігівського, з архіпастирським візитом Чернігів відвідав Предстоятель Православної церкви України Епіфаній. З нагоди храмового свята, він провів Божественну літургію та молебень у Катерининській церкві.
На підході до храму його зустрічали, заступник голови обласної державної адміністрації Наталія Романова, перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, заступник міського голови Олександр Ломако, духовенство, віряни та громадськість. Пізніш, разом із священнослужителями та вірянами до участі у святій літургії приєднався голова Чернігівської облдержадміністрації Андрій Прокопенко.Після молебню Митрополит Епіфаній звернувся до присутніх у храмі з проповіддю. У своєму слові він наголосив, що сьогодні на долю українського народу випало багато випробувань. Зараз ми переживаємо випробування цієї неоголошеної війни на теренах східної України. Багато життів покладено на вівтар нашої незалежності, тому що незалежність є даром, який ми отримали і повинні його зберегти. Також в цьому році ми отримали іншій великий Божий дар – це дар духовної свободи. Ми отримали довгоочікуваний Томос про автокефалію і незабаром будемо святкувати його першу річницю.
Митрополит Епіфаній також вручив церковні нагороди. Серед відзначених – громадські організації, що об’єднують родини загиблих бійців, волонтери, громадські діячі.
У своєму вітальному слові до пастви Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій подякував голові Чернігівської ОДА Андрію Прокопенку за особисту допомогу храму святої великомучениці Катерини та побажав успіхів на ниві державного будівництва.Після літургії Митрополит Київський і всієї України Епіфаній поспілкувався з представниками засобів масової інформації. Він зазначив, що Священний синод ПЦУ вирішив створити для почесного патріарха Філарета релігійну організацію в складі ПЦУ у формі місії. Окрім цього Синод надав Філарету право для пожиттєвого проживання в комплексі будівель за адресою місто Київ, вулиця Пушкінська, 36 та пожиттєве право на звершення богослужінь у Володимирському соборі.
– Він дякує нам за те, що ми прийняли таке рішення, але говорить, що надалі буде проводити боротьбу за збереження Київського Патріархату. Але Української Православної церкви Київського Патріархату, вже як такої нема, тому що вона лягла в основу нашої помісної вже визнаної православної церкви. Ми динамічно розвиваємось, укріплюємо свої позиції і завдяки цьому маємо певні успіхи, – сказав Митрополит.


Більш світлин тут


Володимир Коваль

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Епіфаній, Митрополит, церква, релігія, ПЦУ, літургія, свято

Добавить в:


ЦентрКомплект