Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Близько 200 чернігівців взяли участь у квесті «100% переможці»


Нормовен

Близько 200 чернігівців взяли участь у квесті «100% переможці»

Вчора, 1 грудня, вже вдруге у Чернігові пройшов квест "100% переможці" присвячений Всесвітньому дню боротьби з ВІЛ/СНІДом.
Всі бажаючі змогли відвідати 5 різних станцій, виконати нескладні цікаві завдання та отримати заохочувальні подарунки. Всього серед чернігівців було розіграно близько 200 призів. А от головний - річний запас презервативів (100 штук), виграв 32-річний Роман.

«Чернігівщина займає 7 місце в Україні за поширеністю ВІЛ-інфекції. На диспансерному обліку в Центрі протидії ВІЛ-інфекції та СНІДу станом на жовтень 2019 року знаходяться 3891 пацієнтів, з них майже 80 – діти, народжені від ВІЛ-інфікованої матері. І тому проведення подібних заходів дає змогу більше ознайомити чернігівців з цією хворобою, а головне донести їм, як від неї вберегтися», - розповіла журналісту Gorod.cn.ua голова Правління БО "Чернігівська мережа" Анжела Мойсеєнко.Вона також зазначила, що основним шляхом передачі ВІЛ в нашій області залишається статевий (73%), а це означає, що все населення, що мало хоча б один незахищений статевий контакт, перебуває у групі ризику. Також великий відсоток хворих нині серед споживачів ін’єкційних наркотиків – 26%.

«Пройти тест можна у кожній поліклініці чи лікарні цілком безкоштовно. Потрібно лише звернутися до свого сімейного лікаря. Тест проходить швидко – протягом 15 хвилин вже можна дізнатись його результати», - наголосила Анжела Мойсеєнко.Вона також уточнила, що на Чернігівщині найбільше розповсюджена ВІЛ-інфекція у віковій категорії 35-55 років, з них близько 64% складають чоловіки. А от підлітки і молодь останнім часом відповідально ставляться до свого здоров’я.
«Серед молоді зараз модно бути здоровим. Модно використовувати презервативи. І це дуже радує. Хто не може або соромиться сам купити, можуть звертатися до нашої організації і ми надамо презервативи їм безкоштовно. Окрім нас це роблять наші колеги – «Клініка дружня до молоді», де працюють гарні психологи, які завжди напоготові допомагати підліткам», - підсумувала Анжела Мойсеєнко.

Чернігівці розповіли, чому вирішили брати участь у цьому квесті:

Політична партія Владислава АтрошенкоВікторія і Олена, дев’ятикласниці 32 ліцею:
-Проходили поряд і вирішили пограти. Захотіли перевірити свої знання. Було не важко і навіть цікаво. Відповіли на усі питання, виявляється про ВІЛ нам усе розказували у школі. Хотілося б, щоб таки квести проводили частіше, а не раз на рік.Тимур і Ксенія:
-Чому б ні? Сьогодні ми дізналися багато корисної інформації. Наприклад, ми не знали, що можна пройти також онлайн тест і дізнатися, чи є в тебе ризик захворіти на ВІЛ. Важко було сьогодні збирати пазли, ми це не любимо. А от відповіді на деякі питання ми, на жаль, не знали. Тому сьогодні було і багато нової інформації почуто. В школі нам це розповідали, але дуже давно і майже усе забулося.Ольга з сином Олександром:
-Дізналася дуже багато нової інформації. По людині не видно, чи він ВІЛ інфікований, тому виявляється обов’язково треба здавати тести, щоб дізнатися, хворий він чи ні. Я цього не знала. Тому треба також контролювати своє здоров’я і хоча б раз на рік здавати усі аналізи.

На жаль, Україна продовжує посідати одне з перших місць серед країн Східної Європи за поширеністю ВІЛ-інфекції. За підрахунками Центру громадського здоров’я сьогодні в країні проживають приблизно 200 тисяч ВІЛ-інфікованих людей. Кожен другий з них ще не знає про свій статус. Більш як половину нових випадків ВІЛ виявляють на 3-й чи 4-й клінічних стадіях, коли зупинити прогрес хвороби майже неможливо. Вчасне тестування може змінити цю статистику.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: СНІД, Мойсеєнк

Добавить в:


ЦентрКомплект