Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Чергова сесія Чернігівської міської ради


Нормовен

Чергова сесія Чернігівської міської ради

Чернігівська міська рада затвердила міський бюджет та Програму соціально-економічного розвитку міста Чернігова на 2020 рік. Ці питання було розглянуто на сорок восьмій сесії Чернігівської міської ради сьомого скликання, яка відбулася 28 листопада.
Загалом на чергову сесію винесено 35 питань порядку денного, але за пропозиціями двох комісій з нього виключене питання № 32 – «Про визначення переліку земельних ділянок для продажу права оренди на земельних торгах окремими лотами».
На початку засідання, привітали депутатів міської ради, день народження яких припав на міжсесійний період та перейшли до розгляду питань порядку денного. Але, порушуючи регламент проведення сесії, до мікрофону підійшли люди з проханням вислухати їх. Міському голові Владиславу Атрошенко вдалося за останній період проведення сесій перенести розгляд таких питань на кінець засідання, і начебто всі до цього вже звикли. А тут знов, мотивуючи що їм треба на роботу, люди просять вислухати їх першими.
Прийшли мешканці гуртожитку «Чексіл», які скаржаться, що вже майже місяць залишаються без тепла та гарячої води, хоча за комунальні послуги сплачують справно. Постачання послуг їм припинила ТЕЦ «Технова» через багатотисячні борги підприємства, якому належить гуртожиток, а він належить підприємству «Чексіл». На засіданні були присутні і їх керівники – Олексій Щербина та італієць Мирко Ванджи. Міський голова зазначив, що не хотілось би вірити в те, що хтось ціленаправлено веде «Чексіл» до банкрутства. Борги підприємству реструктуризовані, а втручатись в роботу приватного підприємства міська влада не має права. Люди та керівники підприємств ще довго сперечались через ситуацію, що склалася, потім ці суперечки перейшли в кулуари. Міський голова зазначив, що такі дискусії ні до чого продуктивного не ведуть, і не треба порушувати закон і втручатись в регламент роботи сесії.
Про порушення закону йому нагадав громадський активіст Олександр Гашпар, коли депутати затвердили міський бюджет на 2020 рік. За його словами, публічного обговорення бюджету не було, і він не був за 20 днів, згідно закону, оприлюднений на сайті міської ради. На це Владислав Атрошенко відповів, що міська рада працює максимально відкрито але існують терміни відведені законом, і все було зроблено в рамках даних цім законом.
Отже, 34 голосами «За», Чернігівська міська рада прийняла бюджет Чернігова на 2020 рік. Головний кошторис міста прийнятий з правками, внесеними постійними депутатськими комісіями та особисто міським головою.
Доходи міського бюджету передбачаються в сумі 2 млрд 686 млн гривень, видатки – на такому ж рівні. Міський кошторис враховує підняття з початку року нижньої планки нарахованих заробітних плат працівникам бюджетної сфери міста до 5,5 тис. грн.
У загальному обсязі видатків найбільшу частину займає галузь освіти – 41,7%, охорони здоров’я – 9,9%, житлово-комунальне господарство – 13%, утримання дорожньо-транспортного господарства – 14%. Галузі освіти й охорони здоров’я, як і в поточному році, частково будуть утримуватися також за рахунок субвенції з держбюджету. 43% загального обсягу видатків – це заробітна плата чернігівців у всіх галузях.
Бюджет розвитку на 2020 рік складатиме 507,7 млн грн. Із них: 169 млн грн передбачено спрямовувати на житлово-комунальну галузь, 88 млн грн – на транспорт, транспортне та дорожнє господарство, 79 млн грн – внески у статутні капітали комунальних підприємств, 53,7 млн грн – охорону здоров’я, 76,1 млн грн – освіту.
Також на сесії депутати затвердили Програму соціально-економічного розвитку міста Чернігова на 2020 рік. Як і минулого року, Програма сформована, виходячи зі Стратегії розвитку міста, та передбачає досягнення 4 стратегічних цілей:
– Конкурентоспроможне та інноваційне місто
– Розвиток житлово-комунального господарства та інфраструктури м. Чернігова. Комфортне місто
– Розвиток людського потенціалу. Людина – понад усе
– Розвиток туризму. Чернігів – туристичне місто.Політична партія Владислава Атрошенко

Більш світлин тут

Володимир Коваль

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: сесія, депутати, бюджет, засідання, Чексіл, Технова, Атрошенко, Хольченкова

Добавить в:


ЦентрКомплект