Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Знайшли унікальний артефакт - манок


Знайшли унікальний артефакт - манок

Під час розкопок біля Іллінської церкви у селищі Короп археологи виявили вилитий із бронзи манок для заманювання птахів під час полювання. Цю знахідку датують кінцем XVIII ст. Про це на своїй сторінці з Facebook повідомила керівниця археологічної експедиції, доцєнтха інституту історії, етнології та правознавства Національного університету «Чернігівський колегіум імені Тараса Шевченка» Олена Черненко.


- У розкопі біля церкви учасники експедиції знайшли також монети XVII століття, намистинку, кераміку. Манок у формі вершника на павичеві виявився найцікавішим артефактом і спочатку здався люлькою для куріння індивідуального виробництва. Цей артефакт - періоду Гетьманщини й належав, очевидно, комусь із козацької старшини. Його використовували для заманювання птахів під час полювання, імітуючи їхній крик. Ми з’ясували це після того, як манок очистив реставратор, - зазначила Олена Черненко.

За словами археологині, розкопки біля Іллінської церкви в Коропі проводились у межах Мезинської археологічної експедиції. Головна мета цієї роботи - дослідження маловивченого храму, встановлення дати початку його будівництва. Після дослідження й реставрації манок та інші знахідки доповнять колекцію Коропського історико-археологічного музею.

«Деснянка» №47 (782) від 21 листопада 2019

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: артефакт, манок, археологія, Деснянка

Добавить в:


ЦентрКомплект