Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » 14-річного Дениса Чаленка тиждень не хоронили. Батьки добивалися незалежної експертизи


Home net

14-річного Дениса Чаленка тиждень не хоронили. Батьки добивалися незалежної експертизи

Денис навчався в 9 класі школи №14 міста Прилук. Хлопець загинув 29-го жовтня увечері за невідомих обставин. Батьки вважають, його вбили.«Зловили і відпили на смерть»

— Син, виходячи з дому, сказав: «Мамо, я тебе люблю!» Це були його останні слова, — плаче 35-річна Світлана Чаленко. — Обіцяв повернутися о 19.30, але не з’явився, його телефон не відповідав. Я всі вулиці оббігала.


Світлана Чаленко, мати

— Я приїхав додому десь о двадцятій годині, жінка каже: «Денис щось не бере слухавки». Я тоді набираю — не відповідає. Ми зрозуміли, щось не так. О восьмій вечора він завжди вдома, 100 відсотків, я за цим постійно жорстко слідкував, — пригадує 40-річний Віктор Чаленко, батько Дениса. — Почали ходити містом, шукати. Обдзвонили друзів. Товариші сказали, що він о пів на шосту дзвонив, що вже йде до них. Але так і не прийшов.

Я побачив патрульних, дав їм прикмети сина. Потім поїхав шукати Дениса на залізничний вокзал. Там вони іноді гуляли. Аж тут дзвінок від поліцейських: приїдьте на опізнання, тут молодий хлопець. Ми приїхали. Я до дитини, а він згорнутий у клубок. Я сам витягував його з-під вагона, руки були холодні, тверді, як камінь, він уже давно був мертвий. Аби поїзд його збив, він був би теплий. У нього гематоми, як тенісний м’яч, на обох очах, на носі кров, на губі засохла. Медики приїхали, я їх питаю: точно поїзд збив? Вони подивились і кажуть: він вже давно мертвий. Я думаю, що зловили і відтовкли його насмерть. Напередодні ввечері син мені сказав, за те, що заступився за дівчину, йому погрожував якийсь хлопець. Говорив: «Я тебе приб’ю». Я Денису сказав: «Синок, не лізь, воно тобі не треба» — «Добре, тату, я лізти не буду».
Віктор Чаленко, батько

— Вікторе, то була дівчина Дениса?


— Ні, просто заступився.

Машиністи увімкнули екстрене гальмування

О пів на десяту годину вечора тіло Дениса на залізничній колії першими побачили машиністи електрички Ніжин - Гребінка. Вони ж і викликали правоохоронців. За версією поліції, хлопця збив електропотяг. Рідні загиблого підлітка в це не повірили. Як і розтину тіла, який зробили судмедексперти у Прилуках. За їхнім висновком, у Дениса відкрита черепно-мозкова травма. Не було вказано жодних інших ушкоджень на тілі.

— Я потім розмовляв з машиністом, він сказав: «Ми побачили його, лежав на колії. Подали сигнал — не рухається. Увімкнули екстрене гальмування метрів за 15, добре, що швидкість невелика була, десь кілометрів 30 на годину. По інерції проїхали ще трохи і зупинились. Денис лежав під першим вагоном. Ні крові, ні слідів від удару на електричці не було». Як поліцейські розгледіли під вагоном о десятій вечора слину Дениса? Це знущання над нами. Сина убили, потім викинули на шпали і чекали, доки поїзд проїде, аби інсценувати нещасний випадок, — продовжує батько. — Це в мене старший син. Ще є дві доньки, 4 і 5 років. Була надія щось дати йому в житті, щоб дитині було чим пишатися. Надію всю вбили, як і сина.

— Дениса вбили, вбили, — побивається мати. — А поліція хоче зробити з нашого сина наркомана чи п’яницю. Денис не курив і не випивав, займався спортом. Ходив на бокс, збирався вступати до навчального закладу системи МВС. Ми вже документи збирали на вступ. Найняли сину репетиторів, аби вчив право, Конституцію України. Того вечора о 17.20 вийшов з дому. О 17.24, це вже потім з’ясувалось по дзвінках, він набирав ' друзів, потім ще раз набирав. Ми їх запитували, вони казали, веселий був, йшов до них. А поліція з того, що він веселий, зробила висновок, що він накурений. Безсовісні.

«Тіло принесли на колії»

— Уже вранці ми вирушили на повторний огляд місця і побачили багато плям крові за кількасот метрів від місця, де лежало тіло. Пішли по сліду, знайшли ще кров у кукурудзі обіч паралельної колії, метрів за 200. Ми фактично поліцію сюди привели за руку. Але добивалися ми цього більше години, поки я не подзвонив на Чернігів і не подав заяву, що ніхто не їде, — додає батько.— Вони навіть іншої версії не розглядали, ніж поїзд, — обурюється 60-річний Петро Ільєнко, дідусь Дениса. — Ми на коліях все обдивились і навкруги. Як його несли, кров капала, і ось, і ось, де хрестиком білим поліція позначила, — показує. — Он слід закривавленої підошви. У поліції кажуть, що то сліди крові, як несли тіло до «швидкої». Так поїзд же стояв довго, там же вагони були, а стежка до «швидкої» поряд з рейками. Навіть якщо припустити, що так було, то ті сліди крові за сто метрів обриваються там, де поворот на іншу колію. Якщо б кров капала, то вже до самої «швидкої». І як вона могла капати, якщо його несли на покривалі? А ось звідки його принесли і кинули, на людському городі у двох місцях, де він лежав, кров була. Коли ми поліції сказали наступного дня, що там була кров, то ті місця вже хтось перекопав. Ось, гляньте, — чоловік показує ямки. — Я 20 років директором школи пропрацював на Полтавщині. Розумію: діти є діти, посварилися-помирилися, та навіщо убивати? Онука, певно, привезли сюди, ми бачили сліди від розвороту машини. Місце глухе, околиця, камер немає. Ще й поклали головою на лівий бік, на штир, що кріпить рейки, і, певно, ногою по голові вдарили, що йому аж голову прохромило.

Палили шини, кричали: «Ганьба»

— Батьків потерпілими не визнавали. Замість того, щоб розслідувати, допитували їх з 23.00 до 5 години ранку. Тому 31 жовтня під Прилуцький відділ поліції зійшлося близько 400 людей, які вимагали чесного розслідування. Палили шини, викрикували: «Ганьба!» Вийшов начальник поліції Олександр Яцик і сказав слідчому Кудряшову визнати батьків потерпілими, а слідчий стоїть і мовчить, — розповідає 30-річний Анатолій Ільєнко, дядько Дениса. — Той слідчий записував нас на диктофон, а потім написав рапорт на відмову від розслідування. У Дениса була розбита голова, наче його ззаду битою били. Поліція збирала закривавлене каміння, на яке ми вказували. Та коли наш адвокат дивився справу, там про каміння нічого не було.


Анатолій Ільєнко, дядько

Люди стояли до півночі, вже після того поліція поїхала дивитися на кров, присвічували лампою. Це вже йшла третя доба. Однак вони притримувались попередньої версії. Хоча як могло так статися, що телефон лежав поряд і годинник знятий з руки? Телефон мав бути в кишені або відлетіти від удару. Експертиза нічого не написала про те, що у племінника були перебиті ноги. Зате сказали, що експерти нібито унюхали у Дениса запах алкоголю.

Батьки відмовилися забирати Дениса з моргу, просили зробити незалежну експертизу в Києві. В поліції та прокуратурі їм доводили, що це неможливо. Тільки коли ця історія сколихнула всю Україну, а прилучани знову зібралися пікетувати відділ поліції, слідчі дали добро на повторну експертизу в Києві. А до цього батько благав правоохоронців: «Я і в машину з тілом не сяду, буду їхати на своїй, я хочу знати правду».


Слідчий Артем Іонов

«Нам потрібна правда»

— Анатолію, як ви думаєте, хто причетний до смерті Дениса?

— У соцмережах пишуть, що двоє місцевих і двоє київських хлопців, старших за Дениса. Ми озвучували цю інформацію поліції. До того ж знаємо, хто погрожував Денису. Він старший, вчиться в училищі. Ось уривки з їхньої переписки, — Анатолій показує в телефоні переписку Дениса з Андрієм (тексти з матюками), у якій той погрожує Денису і призначає зустріч.

— А поліція що?

— Опитали його, хлопець сказав, що нічого не робив. Нібито він був того вечора у себе дома в селі і його бачили в магазині, тому вони його відпустили. Але ж все треба перевіряти. І переписку, адже хтось вже встиг почистити сторінку Дениса і локації телефонів, і всі інші деталі. Було б бажання. Ми до останнього будемо боротися, аби дізнатися правду.

* * *

У п’ятницю, першого листопада, тіло Дениса повезли на експертизу в Київ. До Прилук приїхав начальник ГУНП в Чернігівській області Едуард Альохін і запевнив прилучан, що він теж за об’єктивне розслідування. Керівництво Нацполіції відсторонило начальника прилуцької поліції Олександра Яцика і призначило тимчасово виконуючого обов’язки Сергія Сторожука з Києва, з департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції. Справу відправили з Прилук на Чернігів, а потім її забрали до Головного слідчого управління у столиці.

Розслідування на особистому контролі керівника Національної поліції Ігоря Клименка. У понеділок, четвертого листопада, в Києві провели повторну експертизу тіла. Андрія Терно в Прилуцькому професійному ліцеї не було. Директор закладу Анатолій Дорошенко сказав, що слідчий наказав перебувати хлопцю вдома. Зателефонувала Андрію. Почувши, хто я і з якого приводу, він відключився. Надіслала СМС. 5 листопада Дениса поховали.

Підозри поліція нікому ще не висунула. Смерть Дениса кваліфікують за ч. 3 ст. 276 Кримінального кодексу: Порушення правил безпеки руху або експлуатації залізничного транспорту, що призвело до загибелі людини.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №45 (1747), 7 листопада 2019 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Денис Чаленко, Прилуки, вбивство, розслідування, потяг, «Вісник Ч», Валентина Остерська

Добавить в:


ЦентрКомплект