Нормовен

Пройшло 3HО для педагогів

31 жовтня вчителі початкових класів з Чернігівщини складали зовнішнє незалежне оцінювання. У тестових завданнях перевіряли знання державного стандарту шкільної освіти. Були запитання на знання української мови, математики, природознавства та історії. Ті вчителі, які успішно складуть цю сертифікацію, отримають 20% надбавку до заробітної платні.

Таке тестування для вчителів відбулося в Україні вперше. Це пілотний проект Міністерства освіти і науки. Всього 1000 вчителів з усієї країни могли брати в ньому участь добровільно. Чернігівщина отримала квоту в 25 місць, але зареєструвався лише 21 вчитель, а на ЗНО приїхали лише 18.

Сертифікація вчителів відбувалася протягом декількох місяців і проходила в декілька етапів. Спочатку вони подавали заявку, потім робили електронне портфоліо й відправляли його в Центр оцінювання якості освіти. Вже після цього до кожного вчителя, який подав заявку, приїздили фахівці, які перевіряли їх практичний досвід, спілкувалися з дітьми, з батьками, з колегами, з адміністрацією, сиділи на уроках у педагога. Зовнішнє незалежне оцінювання було завершальним етапом проекту.«Участь в цьому проекті - тільки за бажанням вчителя, - розповідає директорка Київського регіонального центру оцінювання якості освіти Світлана Сакаєва. - Ніхто нікого не залучав до цього поза волею учасників. За результатом якісного проходження сертифікації вчителі отримують 20-відсоткову надбавку до зарплатні. Учасники цього пілотного проекту не тільки допомагають створити систему оцінювання, атестацію педагогічних працівників, яка відрізняється від колишньої, а і матимуть від цього зиск - і моральний, і матеріальний. Кінцевий результат ЗНО і цього проекту загалом буде оголошений до кінця року. Технологія зовнішнього незалежного оцінювання суворо дотримується. Буде встановлено пороговий бал, і учасникам вже потім буде оголошено результат. Якщо раптом вчитель не пройде тестування, то йому це нічим не загрожує. Він як працював, так і працюватиме. Проект не ставить за мету і не має права, як би не була побудована ця система, дискваліфікувати вчителя. Все-таки він має диплом державного зразка, і до компетенції тих структур, які проводять цю сертифікацію, не належить позбавлення людей дипломів. А тому до цих працівників не буде застосовано жодних заходів, адже це було б порушенням положення про сертифікацію педагогічних працівників».

Марія Пучинець, «Чернігвщина» №45 (758) від 7 листопада 2019

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: освіта, 3HО, педагог, Пучинець, Чернігвщина

Добавить в:


ЦентрКомплект