Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Сакральні пам’ятки архітектури у живописі і графіці


Нормовен

Сакральні пам’ятки архітектури у живописі і графіці

Неймовірна енергетика заповнила виставкову залу музею де виставлені реліквії з його фондосховища. Це на собі відчули глядачі, а у операторів місцевого телебачення, які прибули на відкриття виставки, навіть відмовила знімальна апаратура.
Чернігівський обласний художній музей імені Григорія Галагана намагається показувати різнопланові свої фондові колекції, щоб максимально задовольнити смаки та вподобання своїх відвідувачів. Так, 7 листопада, тут відкрилася виставка «Сакральні пам’ятки архітектури у живописі і графіці».– Коли ми готували цю виставку, ми намагалися показати в ній щось вперше. Те, що глядач майже не бачить на наших виставках, або бачить дуже рідко. Одна з таких реліквій нашого музею, це невелика за розмірами двобічна ікона «Покрова Богородиці», «Розп’яття», яка датована сімнадцятим століттям та втілює в собі монументальний характер українського іконопису. Це одна з небагатьох ікон такого сюжету, що збереглися до нашого часу, – розказує Олена Ісаченко, співробітниця музею, куратор виставки.

На виставці представлені живописні твори, які відтворюють чудові архітектурні пейзажі України. Автори переважної кількості цих робіт – чернігівські художники, чия слава сягнула далеко за межі нашого краю. Експозиція творів репрезентує роботи Сергія Шишка, Олександра Туравського, Петра Орла, Пилипа Чирка. Уявлення про пам’ятки архітектури України доповнюють графічні зображення представлені творами Василя Лопати, Михайла Дерегуса, Володимира Ємця.
Виставка надає дослідникам і пошановувачам мистецтва унікальну можливість побачити експонати, відомі з багатьох наукових видань, але зазвичай більшість з яких зберігається у фондосховищі музею. Важливим аспектом виставки є представлені сучасні інтерпретації на релігійні теми.Більш світлин тут


Володимир Коваль

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: виставка, музей, ікони, картини, архітектура, живопис, мистецтво, графіка

Добавить в:


ЦентрКомплект