Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » «Грошей на заміну вікон у 18 школі немає», - Атрошенко


Нормовен

«Грошей на заміну вікон у 18 школі немає», - Атрошенко

На початку навчального року, у вересні, батьки учнів ЗНЗ №18 звернулися до міського голови Чернігова Владислава Атрошенка, начальника управління освіти Василя Білогури та депутата міської ради Романа Старікова з проханням замінити старі вікна у школі.- Коли ми прийшли до Білогури, він нам запропонув встановити у вікнах нове скло. Адже зараз на деяких вікнах скло складається з 5-6 кусочків. Але нам це не підходить. Рами у вікнах гнилі і трухляві, скло в них ходить ходором. Якщо буде сильний вітер, ці вікна можуть запросто повилітати. А якщо це буде під час навчання і хтось постраждає?! Так у нас школа стара, 60-х років. Ми батьки закриваємо очі на те, що на усю триповерхову школу працює тільки один туалет, на те що біля їдальні немає рукомийника, як це повинно бути по санітарним нормам. Ми просимо тільки одного – замінити вікна на нові. Мені здається їх не міняють спеціально, аби потім визнати школу аварійною і закрити згодом, як 10-ту. Чому на елітні 1, 2, 3 школи кошти завжди знаходяться, а про інші забувають?, - наголошує мати третьокласника Анна Пінчук.

Коли ж чиновники їх від футболили, обурені батьки написали петицію, з надією, що їм все ж таки допоможуть замінити у школі вікна.- До мене постійно звертаються батьки з 18 школи з проханням допомогти у вирішенні питання заміни вікон. В школі навчається майже 500 дітей. Через аварійні вікна в школі дуже холодно. Навіть коли є опалення, а в період міжсезоння то взагалі кричуща ситуація. Через дірки в вікнах по школі постійно «гуляють» протяги, діти через це хворіють і мерзнуть у класах. Разом з батьками ми ходили до начальника управління освіти і просили замінити вікна хоча б тих класах, де навчається молодша школа, а це 21 вікно. Але нам сказали, що немає на це грошей. Насправді, щоб їх встановити, потрібно не зовсім багато коштів. Дуже прикро, що у нашої влади гроші є на все, окрім на навчання і здоров’я наших дітей, - розповідає активіст Віталій Панченко.

Усно відповів на петицію сьогодні, 7 листопада чернігівський міський голова Владислав Атрошенко під час засідання виконкому міської ради.
Він зауважив, що сказати, коли заміняться вікна у ЗНЗ№18, на жаль, за сучасних умов неможливо. Адже зайвих грошей у бюджеті немає і не очікується. Ще немає навіть очікуваних цифр державного бюджету, на основі якого місто могло би розуміти, які кошти в нього залишаться. Але за тими проектами бюджету, які подані на розгляд до Верховної ради, в міста заберуть у наступному році близько 100 млн. грн. надходжень від акцизу. Також, імовірно, буде суттєве збільшення від’ємного сальдо у 100-150 млн. грн.. державної субвенції на зарплату вчителям. Це ті кошти, які повинна дати держава, але місто буде змушене давати їх зі свого бюджету. Тож не виключено, що наступний рік може стати не роком розвитку, а роком майже стагнації з обмеженою підтримкою якихось галузей.

- Як і завжди, буде маса витрат, пов’язаних з непередбачуваними випадками у життєзабезпеченні міста – наприклад, з аварійними ситуаціями на застарілих підземних мережах, тощо. Коли ми матимемо держбюджет і депутати міської ради підтримають розподіл коштів по галузях – у кожній галузі будуть визначатися пріоритети. У тих можливостях, які буде передбачати бюджет. Можливості сьогодні, на жаль, обмежені. А для міста однаково важливі всі нагальні питання. Ідеального розподілу коштів, мабуть, не існує. Але ми будемо дивитися на пріоритети по галузі – і в рамках цих пріоритетів більш-менш ефективно і незаангажовано розподіляти кошти. Всередині галузі пріоритети будемо визначати разом, - сказав Владислав Атрошенко.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: школа, вікна, Атрошенко, Білогура

Добавить в:


ЦентрКомплект