Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » В чернігівському пологовому запровадили поліпшене харчування


Нормовен

В чернігівському пологовому запровадили поліпшене харчування

Наприкінці жовтня у пологовому будинку запровадили нове меню поліпшеного харчування. Здебільшого його розробляли для працівників пологового будинку, адже більшість з них чергують подобово. Але якщо пацієнти, або породіллі захочуть спробувати таку їжу, вони можуть її замовити також у їдальні.

- Більшість наших працівників працюють подобово. І тому, перш за все таке харчування було запроваджене для них. Якщо наші пацієнти хочуть, то вони також можуть таке собі замовити. Перше, друге, салат і компот коштує близько 70 гривен. Оплата йде на банківський рахунок закладу у якості «благодійного внеску». Це недорого, я вважаю. Де ще за 70 гривень можна отримати повноцінний прийом їжі? У нас їжа якісна і спеціально приготовлена для вагітних і породіль. Майбутнє саме за цим і це добре, коли є вибір в харчуванні. В 3-й лікарні таке харчування вже три роки, наприклад, - розповів журналісту Gorod.cn.ua головний лікар пологового будинку Василь Гусак.

Він також уточнив, що таке поліпшене харчування, як і безкоштовне, готують одні і ті ж самі кухарі. Відповідно, якщо пацієнтка хоче харчуватися три рази на день, то це обійдеться в 210 грн.

- Чого у нас не буде, то точно смажених котлет і ковбас, м’яса кусками. Якщо і будуть якісь тефтелі чи котлети, вони будуть парові. Ми не можемо робити як в ресторані, ми ж лікарня і їжа буде відповідно підлаштована. Сьогодні бажаючих на таке поліпшене харчування 2-3 жінки в день. Напевно ніхто не хоче. Значить іншим вистачає безкоштовного харчування.

Василь Гусак також запевнив, що харчування, яке оплачує зараз держава непогане. Пацієнтки пологового наїдаються і скарг на саму їжу до нього не надходило.
-У нас ніхто не голодує. Безкоштовне харчування ми не відміняли. Якщо б цієї їжі не вистачало, більше би жінок брали це поліпшене харчування. Зараз держава виділяє на харчування однієї породіллі близько 8 гривень. Я особисто ходжу на обходах і питаю про харчування. Усі задоволені. Молочні, рибні, курячі продукти завжди є в нашому безкоштовному меню.Як стверджує головний лікар пологового будинку, пацієнти можуть навіть замовити кухарям собі щось приготувати:
-Якщо жінка прийде до їдальні і скаже, що наприклад, завтра вона хоче скуштувати парову котлету з картоплею, то кухарі приймуть це замовлення і з радістю зроблять. Тим паче майже половина жінок, які у нас народжують, не місцеві. А тому у близьких не завжди є час їх відвідувати і привозити обіди.Задоволена таким харчуванням і Ольга Бондарець з Городні, яка 1 листопада народила сина, і однією з перших спробувала поліпшене харчування:
- Коли побачила чим тут годують жінок - вкрай здивувалася і була обурена. Доводилося обідати в найближчому кафе і купувати гарячі страви в супермаркеті самостійно. Плюс не відмовлялася від їжі в їдальні пологового будинку і чоловік, по можливості, привозив їжу кілька разів. Йому доводилося їхати 117 км. Банкомату в пологовому будинку теж немає. Тільки великий загальний термінал Приватбанка. Карткою в буфеті не розплатитися, хіба що в аптеці. Тобто, виживала як могла. Фізично - дуже важко йти 500 метрів до ТРЦ «Голлівуд», аби купити обід, коли твоя вага 71,5 кг. і ти можеш народити в будь-який час. До того ж, за правилами пологового будинку - виходити за територію суворо заборонено, з метою безпеки. Буквально через кілька днів - питання вирішилося в позитивну сторону. Новим поліпшеним харчуванням я дуже задоволена.

До речі, за 9 місяців 2019 року у чернігівському пологовому будинку народилося 2300 діток, це на 200 менше, ніж у минулому році. В середньому за місяць на світ з’являється близько 300 малюків.
- Кожен рік, нажаль, зменшується кількість пологів. Це не тільки на Чернігівщині так ситуація, а і по всій Україні.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Добавить в:


ЦентрКомплект