Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Корона української жінки, яка перевернула всю Османську імперію вже в Чернігові!


Нормовен

Корона української жінки, яка перевернула всю Османську імперію вже в Чернігові!

Королівські корони є одними з найбільших державних реліквій у багатьох країнах, символами наступництва та спадкоємства об’єднавчих державотворчих зусиль.
Рік тому, керівництво Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», запросило голову Благодійного фонду імені Б. Г. Возницького Ігоря Жука до Чернігова, зі своєю колекцією «Корони світу». Меценат погодився, і протягом року мешканці та гості міста мали змогу знайомитись з великою збіркою історичних головних уборів духовних і світських лідерів.
Згодом, Ігор Жук продовжив цей проект, доповнивши його шоломом Сулеймана І та короною Роксолани.
6 листопада в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» відкрилася експозиція стилізованих реконструкцій шолому-корони падишаха Найвищої Османської держави, халіфа Сулеймана І Законодавця, відомого в Україні як Сулейман І Пишний, та головного убору Гюррем Султан, відомої в Україні як Роксолана, які є видатними історичними постатями, а також популярними персонажами багатьох творів музичного мистецтва, літератури та кінематографа. Подібна реконструкція історичних головних уборів XVI ст. до цього часу не проводилась і не має аналогів.– Ви бачите що може українська жінка? Перевернула всю Османську імперію і стала головною дружиною, – жартома каже Ігор Жук.
– Продовження цього проекту було задумано зробити давно, але не знали як приступити до цього. Це перший шолом в цій колекції. Знайдені зображення були дуже погані, але з часом розібралися і почали робити. Було залучено біля двадцяти різних спеціалістів. Всі роботи велися вручну. Першим робився шолом, і коваль у кузні молотом викував цей шолом. Не механічним якимсь способом, а саме вручну молотом, а потім ще тім же молотом, як праскою, його відгладив. Другим етапом робилося різьблення, а потім вже різні прикраси на ній, – розказує Ігор Жук.
За його словами, Сулейман хотів показати всьому світу що він головний, тому на шоломі є чотири поверхи корон, що символізує чотири сторони світу. З короною Роксолани було трохи легше. Були знайдені хороші картини, гравюри, по ним і робили її головний убір.
Як стверджує Ігор Жук, виставка без цих двох головних уборів не цікава. Це мусульманський світ, а в колекції не було ще жодного мусульманського головного убору.
З історичних джерел відомо, що неймовірна шолом-корона падишаха Сулеймана І Законодавця була зроблена венеційськими ювелірами й відправлена до Стамбулу у 1532 році. Коштував головний убір 115 тисяч дукатів, що на той час було захмарною ціною. Появу цього артефакту спонукала потреба у констатації світської і духовної влади падишаха Сулеймана І Законодавця, Цезаря усіх земель Риму. Адже за часів його панування Османська імперія досягла піку своєї могутності, володіла Візантійською імперією – другим Римом. Відтак, величний головний убір був демонстративною відповіддю Султана Султанів на коронацію папою Климентом VII у 1530-му році короля Карла V як імператора Священної Римської імперії.Більш світлин тут


Володимир Коваль

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: корони, виставка, музей, Роксолана, Сулейман, шолом, колекція, меценат, Жук

Добавить в:


ЦентрКомплект