Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » «Будинок для котів — не притулок! Не підкидайте чотирилапих» — просить Тетяна Рябець з Корюківки


«Будинок для котів — не притулок! Не підкидайте чотирилапих» — просить Тетяна Рябець з Корюківки

«Хочете — і самі зробіть таку хатинку. Але, будь ласка, не зносьте до нас котів — це не притулок!» Історію появи у Корюківці котячого будиночка Сусідам. Сіту розповіла місцева любителька тварин Тетяна Рябець.

Хатинка для чотирьох дворових котів


Хатинка для чотирьох дворових котиків. Фото: Віктор Божок

Не кожен схоче, щоб біля його помешкання чи тим паче власного магазину була котяча хатинка для хвостатих безхатьків. А Тетяна Рябець захотіла. І це не її забаганка, а життєва необхідність для чотирьох бездомних котів. Так вона вважає.

Ці хвостаті давно мешкають у дворі п`ятиповерхівки, у якому з січня цього року Тетяна відкрила магазин. Де вони взялися і кому стали непотрібними — жінка не знає. Але пройти повз нічийних тваринок не може. Підгодовує і всіляко намагається знайти їм господарів.

А нещодавно саме для цих чотирьох вусанів біля магазину побудували дерев’яний будиночок. Бо ж скоро зима, шкода тварин. Проте, коли Тетяні почали телефонувати корюківчани і питати, чи можна їй «здати» котів, — жінка вжахнулася.

Як «здати»? Кому? А хто їх годуватиме і доглядатиме?!

Тетяна наголошує: цей невеличкий котячий будиночок — не притулок! Це оселя для чотирьох котів-безхатьків з цього двору! І дуже просить містян не зносити, не підкидати і не «здавати» котів.

Вона та інші небайдужі люди власним коштом підгодовують бездомних чотирилапих, але взяти опіку над усіма безпритульними котами у місті вони не можуть.

Про «квартирантів» і зайшлого

Два Мурчики, Циган і Сніжок. Це для них звели будиночок на чотири окремі входи. «Квартирки» вистелили сіном, поролоном, рушничками.

Тетяна каже, що коти ще не звикли до своєї домівки. Поїсти у визначений час біжать, а ночувати йдуть не завжди — звикли до свободи. А ось висловухий домашній кіт з цієї п`ятиповерхівки, якщо додому не заберуть, інколи заходить на ночівлю.

Та головне — прилаштувати котиків у хороші сім`ї! Отож Тетяна Рябець завжди охоче розповідає про своїх годованців. Двоє Мурчиків і Циган — дорослі коти, волелюбні. А Сніжок — півторарічний білосніжний красень, ласкавий і красивий. Котик з’явився на світ на вулиці, від бездомної мами-кішки. Тетяна каже, він цілком міг би стати домашнім улюбленцем.


Усі чотири мешканці котячого будинку — стерилізовані.

Муся чекає на господарів!


Пухнасту Мусю знайшли на зупинці біля санепідстанції близько трьох місяців тому. Вона нікуди звідти не йшла. Напевне, там її залишили господарі.


Кішка Муся. Фото: Тетяна Рябець

— Шкода її дуже, — каже Т. Рябець. — Видно, що це хороша, домашня, квартирна кішка. Коли забираю до себе у магазин — сидить. А тільки-но випущу на вулицю — знову біжить на зупинку. Сидить, чекає і плаче. Я думала, що у неї застуджені очі, а вона, уявляєте, плаче, як людина! Дуже хотілося б, щоб Муся знайшла люблячу родину.

Тетяні вже вдалося прилаштувати у сім`ю з двома маленькими дітками кішечку Соню. Жінка розповіла, що ця малеча якось забралася на верхівку дерева біля зупинки. І кричала не своїм голосом.

— Мешканці будинку спершу думали, що за вікном плаче дитина, так жалібно вона нявкала, — згадує Тетяна. — А то була ця кішка. Спускатися не хотіла — довелося струшувати. З часом вона перебралася на дерево, що ближче до мого магазину. Зранку, тільки-но підніму віконні ролети, — Соня вже тут! Гарна кішечка. Сподіваюся, вона стала улюбленицею своєї нової родини.

Домашній «зоопарк»

Вона хотіла б усіх бездомних тваринок обігріти. Але такої змоги нема — вдома на неї чекає власний «зоопарк».

Рябці мають двох кішок і двох котів. Троє з них — британці і звичайна кішка Машка. Ще у них живе далматинець. Це у них уже другий собака цієї породи. Його попередник прожив 12 років, хоча, за словами Тетяни, ці собаки живуть зазвичай 10 років. Певно, добре доглядали чотирилапого. Ще у них вдома акваріум з рибками і шиншила, яка живе у магазині.

Тетяна щиро дивується, як можна пнути ногою вуличного кота чи собаку? Як можна викинути на вулицю хатнього котика лише через те, що хазяйка чекає дитину? Як можна спокійно спостерігати за тим, що діти ображають братів наших менших? Вони ж не можуть себе захистити! Зате люди можуть змінити до них своє ставлення — переконана Тетяна Рябець.

Для цього багато не треба. Лише усвідомлення, що не обов’язково любити — ображати не можна.

Наталія Рубей

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: будинок для котів, Корюківка, Тетяна Рябець, безпритульні коти

Добавить в:


ЦентрКомплект