Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » У корюківському дитсадку «Дельфін» буде інклюзивна група


У корюківському дитсадку «Дельфін» буде інклюзивна група

Одну з груп загального типу корюківського ДНЗ № 1 «Дельфін» невдовзі реорганізують в інклюзивну. Що це означає? — дізнавалися Сусіди. Сіту.Українське законодавство гарантує дошкільнятам з особливими освітніми потребами право здобувати освіту в інклюзивних групах дошкільних навчальних закладів за місцем проживання.

Постійно діючих інклюзивних груп у двох корюківських міських дитсадках немає. Однак, якщо є діти, які потребують надання такої освітньої послуги, групи загального типу можуть реорганізовувати в інклюзивні. Зараз така група є у ДНЗ № 4 «Веселка», а з 1 листопада — буде і у «Дельфіні».

У ДНЗ № 1 «Дельфін» це не перший випадок реорганізації групи звичайного типу в інклюзивну. Заклад вже випустив одну дитину, яка потребувала інклюзивного навчання.

— У нашому садочку назріла потреба у реорганізації групи, бо надійшла заява від батьків однієї дитини, яка має право на інклюзію, — розповіла завідувач ДНЗ № 1 «Дельфін» Віра Рябченко. — Рішення про реорганізацію групи звичайного типу в інклюзивну приймає міська рада на сесії. Коли отримаємо його на руки, укомплектуємо цю групу фахівцями, у першу чергу — асистентом вихователя, якого наразі немає. А знайти спеціаліста з дошкільною освітою є проблемою! Також буде створена команда супроводу, і тоді група почне функціонувати як інклюзивна.


Що зміниться у групі?

Для вихованців цієї групи нічого не зміниться. Одна дитина, яка потребує інклюзії, під час усіх форм роботи, постійно перебуватиме з асистентом вихователя. Для неї буде створена команда супроводу, до якої увійдуть психолог, логопед, фізінструктор, методист, музкерівник, вихователі, батьки).

Для цієї дитини буде складено індивідуальну програму розвитку, погодинний план роботи відповідно до програми реабілітації дитини з інвалідністю.


Віра Рябченко каже, що на Корюківщині ще не напрацьовано досвіду роботи з такими дітьми. Бо і для України в цілому інклюзія — це педагогічна інновація.

Добре було б, якби хоча б одна інклюзивна група була створена у місті і діяла постійно. Це дозволило б одночасно повноцінно надавати якісні освітні послуги дітям і набути досвіду роботи з ними.

Наталія Рубей

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: інклюзія, дитсадок, Корюківка, Віра Рябченко

Добавить в:


ЦентрКомплект