Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Як перевірити, чи земля справді твоя?


Як перевірити, чи земля справді твоя?

Є пай, ділянка біля будинку чи на полі, і документи на всі наділи теж. Та іноді з’ясовується, що ви не єдиний власник (яку випадку, про який читайте за посиланням).— Трапляються випадки, коли на один пай з тим самим кадастровим номером є кілька власників. У Київській області іноді по 3-4. На Житомирщині п’ять разів за добу мінялися засновники товариства, що обробляє землю. Вносилися дані до реєстру. Цю ситуацію вдалося вирішити лише на засіданні у Міністерстві юстиції, — говорить Андрій Морисенко, начальник відділу Держгеокадастру у Козелецькому районі. — Перевірити можна наступним чином: через інтернет зайти на Публічну кадастрову карту України. Ввести кадастровий номер своєї ділянки. Побачите її площу, цільове призначення, форму власності і т. д.

Також сходити до Центру надання адміністративних послуг з усіма документами на право власності і замовити інформаційну довідку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Реєстр має прив’язку до Публічної карти.


— А якщо відомостей у реєстрі немає?

— На підставі наявних документів, зареєструвати свої речові права і отримати витяг. У разі, коли там вже є один власник, іншого не зареєструють.

На сьогодні в Україні на руках у людей є ще рожеві державні акти на землю, які видавалися з 1992 по 2001 рік і не містили кадастрового номеру. В період з 2002 по 2008 — зеленого кольору, і з 2009 по 2012 рік — сині. На карту і до реєстру заносяться ділянки з кадастровими номерами. Тому тим, у кого їх немає, потрібно звернутися до відділу Держгеокадастру у своєму районі.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №40 (1742), 3 жовтня 2019 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: пай землі, Держгеокадастр, Андрій Морисенко, «Вісник Ч», Валентина Остерська

Добавить в:


ЦентрКомплект