Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Як Центр безоплатної вторинної правової допомоги допоміг чернігівцю отримати пенсію

Як Центр безоплатної вторинної правової допомоги допоміг чернігівцю отримати пенсію

Олександр Литвиненко довгий час отримував не повну пенсію. З 1982 по 1984 роки він працював в Лівії. Чоловік звернувся до Пенсійного фонду з прохання про перерахування пенсії з урахуванням коштів, що заробляв там. Але йому відмовили. Пенсійний фонд зіслався на те, що гроші його надходили у зарубіжній валюті.Нещодавно він звернувся до Центру безоплатної вторинної правової допомоги.

Олександр Литвиненко, пенсіонер:
«Показав, яка у мене зарплата й таке інше. Дали мені безкоштовного адвоката. У лютому 2019 року написали перший запит по цьому питанню. І відповідно через 2 місяці я отримав відповідь на свою користь, мовляв, перечислити та зарахувати пенсію. Пенсійний фонд впродовж 30 днів подумав-подумав і в останній день подав на оскарження у Шостий апеляційний суд».

Ярослав Хоменко, заступник начальника відділу право просвітництва та надання правової допомоги Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги: «Нашу сторону став Чернігівський окружний адміністративний суд і відповідно Шостий адміністративний апеляційний суд в місті Києві, тому справа була виграна».

У цьому році місцевими центрами вже видано 907 доручень. Найчастіше за допомогою звертаються з питань цивільного захисту та оформлення пенсій. Але не менш важливим є попередження правопорушень серед підлітків, тому вони також працюють і в цьому напрямку.

Ірина Протченко, директор регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Чернігівській області: «Підлітки це саме та категорія, якій потрібно приділяти значну увагу, що попередити той злочин, який вони вчиняють. Тобто працюють з ними психологи, і це певним чином є своя медіація і недопущення саме підлітків до вчинення правопорушень».

До речі, безоплатна – не означає безкоштовна. Адвокати та працівники центру отримують гроші, але не від клієнтів, а з бюджету. Всього у центрі з надання безоплатної юридичної допомоги на Чернігівщині працює 75 штатних працівників та 97 адвокатів на контрактній основі.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Олександр Литвиненко, правова допомога, пенсія, «Новий Чернігів»

Добавить в: