Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Менські лікарі приймали пологи в екстремальних умовах

Менські лікарі приймали пологи в екстремальних умовах

Пізнього вечора п’ятниці, 30 серпня, Мену та частину сіл району накрила суцільна темрява – сталося аварійне відключення електроенергії. Тим часом у центральній районній лікарні народжувала молода жінка.Пологи були стрімкими, тож медикам довелося працювати на адреналіні, застосувавши альтернативні джерела освітлення і максимум професіоналізму. На світ з’явилася ще одна жителька Менщини – дівчинка Єва.

Нині крихітка – поряд зі щасливою мамою і займається тим, чим їй і належить: активно їсть, спить і росте на радість усім. А її мама, 27-річна Вікторія, вже згадує про свої екстремальні пологи з посмішкою і дуже дякує медикам за допомогу.


Єва заважила 3600 грамів, зріст – 50 сантиметрів


– Уся ця історія сталася у п’ятницю, 30 серпня, – розповідає молода мама. – Ми лаштувалися у дорогу, бо наступного ранку збиралися їхати на Чернігів – я вже переношувала дитину. Аж надвечір у мене почалися перейми, поїхали з чоловіком у лікарню в Мену. Все йшло нормально, як завжди. Аж десь близько 21-ї години раптом зникло світло. Спасибі медикам – вони знайшли вихід із ситуації. Ні у мене, ні у доні ніяких ускладнень нема.

– Того вечора я, попри наступні вихідні, залишився у Мені, – згадує головлікар Менської центральної районної лікарні Григорій Разнован. – Раптом увечері зникла електроенергія. З’ясовулося, що і по всій Мені. Кажуть, на високовольтній електропідстанції спрацювало аварійне відключення. Ніяких попереджень про відключення як керівник лікувального закладу я не отримував, мене не поставили до відома, чи це планово, чи якась екстремальна ситуація.


Акушерка Ольга Коваленко та лікар-неонатолог Інна Момот: «Кульмінацією був момент, коли нарешті показалася голівка маляти, аж тут світло згасло»


Григорій Іванович розповідає, що в лікарні, не гаючи часу, запустили дизельний генератор. Про всяк випадок у пологовому відділенні є й альтернативні автономні пристрої для освітлення, вони також знадобилися, коли на якусь мить генератор вимкнувся. Все обійшлося без ускладнень – о 21.45 народилася здорова дівчинка. Лікар акушер-гінеколог ЦРЛ Людмила Мінець, яка приймала пологи у Вікторії, на відмінно впоралася.

Ірина Примак

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: пологи, електроенергія, акушери, Менська лікарня

Добавить в:


ЦентрКомплект