Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Закінчилась ціла епоха: педагоги про звільнення директора ЗОШ №2


Закінчилась ціла епоха: педагоги про звільнення директора ЗОШ №2

2 вересня, під час шкільної лінійки в ЗОШ№2 стало відомо, що її директор – Тамара Касаткіна написала заяву на звільнення за власним бажанням.
73-річна Тамара Іванівна працювала директором у цій школі майже 33 роки. Викладала історію. До цього вона була директором ЗОШ №5, завучем у ЗОШ №3 і 11. А ще працювала у Деснянському районному відділі освіти. Також Тамара Касаткіна декілька разів була депутатом міської і обласної рад Чернігова.Центральний вхід ЗОШ №2На фото Тамара Касаткіна, 2014-й рік

Нині кабінет Тамари Касаткіної порожній. Порожня і стіна біля дверей – на ній раніше висіли усі грамоти і подяки Тамари Іванівни. Після звільнення вона усе забрала, залишилася висіти тільки одна - два роки тому школа отримала нагороду від телеканалу «1+1» програми «Інспектор міста».На цій стіні колись висіли особисті грамоти Тамари Касаткіної.

Нового директора оберуть на конкурсній основі орієнтовно вже через місяць.Кабінет вже екс-директора ЗОШ №2 Тамари Касаткіної

Дізнатися більше про вже колишнього директора журналісту Gorod.cn.ua допомогла 61-річна завуч по навчально-виховній роботі ЗОШ №2, т.в.о. директора Ніна Іванівна Хоменко- В цій школі я працюю близько 20-років. Тамара Касаткіна педагог від Бога. Я теж історик з багаторічним стажем, але кожного дня вчилась у неї чогось нового.

Тамара Іванівна дуже вимоглива. В першу чергу до себе. А потім вже до колективу. Вона цінує і поважає кожного педагога нашої школи. Багато наших учнів вже давно працюють вчителями у нашому колективі. Для багатьох педагогів нашої школи вона є єдиним директором. Тамара Іванівна завжди горою стяла за колектив, щоб не трапилося. Як і в любому навчальному закладі, у нас були важкі моменти. І якщо вона знала, що звинувачення не справедливі на адресу школи чи колективу, вона відстоювала честь до останнього. Якщо Тамара Іванівна розуміла, що насправді це чиясь провина, вона в першу чергу брала її на себе і ставила претензії до себе, що і як вона зробила не вірно, а потім вже зверталася до інших.

- Усі знали і говорили, що вона суворий директор. Суворий, але справедливий. Ніколи в присутності сторонніх людей Тамара Іванівна не робила зауваження, тільки віч-на-віч. Ніколи не робила зауваження, якщо на те немає підстав.
Директор завжди робила усе, щоб школа мала ошатний вигляд. Вона постійно шукала спонсорів, а коли була депутатом міської чи обласної рад, усі свої кошти направляла на розвиток рідної школи.

- З Тамарою Іванівною закінчилася ціла епоха в місті. Такого директора немає в жодній іншій школі. Я поважаю усіх колег, але, на жаль такого директора, який так турбується про школу, я більше не зустрічала.

Дітище Тамари Касаткіної – Музей історії школи. Школа №2 є найстарішим навчальним закладом у місті, і тому Тамара Іванівна довго мріяла про створення такого музею. І ось у 2008 році її мрія здійснилася. Музеїв по школах багато, але такий як у ЗОШ №2 - єдиний, подібного немає в жодному навчальному закладі Чернігова, каже завідувачка музеєм, вчитель математики Людмила Петрівна Байдакова. -В музеї зібрані унікальні величезні рідкісні історичні матеріали і фото, де прослідковується історія не тільки нашої школи, а і випускників нашого закладу. Наша школа має дуже багато відомих випускників і педагогів. Це наша історія, яку ми повинні зберегти для наступних поколінь.
Усе в цьому музеї зроблено руками Тамари Іванівни з допомогою педагогічного колективу та випускників нашої школи, які надавали нам цінні матеріали і фото.Міні-парковка біля школи. Тут свій транспорт залишають як учні, так і вчителі школи Футбольне поле розміром 42м на 22 м, яке нещодавно відкрили на території ЗОШ №2

До речі, без директора нині залишається і найбільша школа у Чернігові. В ЗНЗ №35 станом на 1 вересня навчається 1718 учнів. 59-річна директор Наталія Фара також напередодні нового начального року написала заяву на звільнення за власним бажанням. Наталія Анатоліївна пропрацювала у школі 5 років.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Касаткіна, директор, школа №2

Добавить в:


ЦентрКомплект