«Vero. Bene. Bello. Істина. Благо. Краса»

Цими днями ми святкуємо 200-річчя від дня народження Григорія Павловича Галагана, ім’я якого носить Чернігівський обласний художній музей. З цієї нагоди, співробітники музею розпочинають низку мистецьких заходів.
15 серпня у Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відкрилася перша виставка мистецького проекту «Легенди європейських міст», яка має назву ідентичну із життєвим і творчим кредо Рафаеля Санті «Vero. Bene. Bello. Істина. Благо. Краса», що репрезентує репродукційну графіку XVIII – першої половини XIX століття з фондів музею.

– Істина. Благо. Краса. Назва цієї виставки відповідає сутності людського життя в цілому і прагнення до єдності цих світоглядних принципів були і залишаються основою гармонії життя багатьох видатних людей. Втілення їх у життя потребує сильного характеру, енергії, непорушності переконань. Таким був Григорій Павлович Галаган, діяльність якого змінювала життя в Україні. Все своє життя він приділив активній діяльності для покращення життя селян, для збереженню української культури, для примноження її. І все життя, для себе і для своїх нащадків збирав таку собі родинну колекцію. Ці гравюрні аркуші присутні тут, і частина з них точно належала Григорію Павловичу Галагану, – розказує Олена Пономаревська, кандидат мистецтвознавства, заступник директора музею з наукової роботи.
За її словами, головним завданням репродукційної гравюри було відтворення видатних живописних творів з метою їх популяризації. Завдяки цим гравюрам шедевр, відтворений у графіці, долав вузькі рамки однієї країни і перетворювався на всесвітньо відомий твір. Григорій Павлович Галаган був великим шанувальником мистецтва і добре розумів його значення для розвитку особистості і культури в цілому.
В експозиції представлено роботи з альбому репродукційної гравюри з фресок лоджій і станц Рафаеля у Ватикані, виконанні майстрами різця – видатними граверами Джовані Вольпато, Луїджі Фабрі, Рафаеля Моргена. Цей альбом набув величезної популярності серед освічених людей, зберігався у родинних колекціях як безцінна культурна спадщина, передавався із покоління у покоління. Був такий альбом і у родинній колекції Галаганів.
На виставці можна познайомитись із творчістю інших відомих європейських граверів – Самуеля Джезі, Жана Бейна, П’єтро Бетелліні, Франсуа Фостера, що знайомлять нас із творами легендарних митців епохи Відродження – Леонардо да Вінчі, П’єтро Перуджино, Андреа дель Сарто, художників XVII ст. – Гвідо Рені, Нікола Пуссена.


Складчина
Більш світлин тут

Володимир Коваль

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: виставка, Галаган, графіка, проект, музей, гравюра, Рафаель

Добавить в:


ЦентрКомплект