Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » 21 вулик з медом поцупили охоронці на чолі з начальником?


21 вулик з медом поцупили охоронці на чолі з начальником?

«Раніше я був упевнений, що організатором викрадення пасіки є керівник служби безпеки Чернігівського кластера агрохолдингу «ТАС АГРО» Руслан Борошний, а в четвер мені зателефонували з номера 097-193-33-31 та погрожували попереламувати ноги», — написав у фейсбуку 37-річний Захар Близнюк, керівник юридичної фірми ТОВ «Берегиня-2019». Захар Миколайович допомагає власникам вуликів розібратися в історії з крадіжкою.


Ті самі вулики

— Між селами Гриціївка та Харитонівка Срібнянського району у ліску стояла наша пасіка, — розповідає 43-річний Валерій Попсуй з Гриціївки. — Моїх 19,8 — Віктора Омельяненка і 11 — Сергія Пуха. Зять Віктора Омельяненка, Іван Лавріненко, — учасник АТО, був у Донецькому аеропорті, нагороджений орденом «За мужність» III ступеня, медаллю «За вірність народу України».

21 липня о 17 годині я відвіз на пасіку медогонку. Назавтра збирався качати мед. Та коли 22-го о пів на сьому ранку приїхав, побачив лише один свій вулик. Він двоповерховий, важкий. Щоб його перевезти, потрібно розбирати. У Омельяненка забрали три вулики. Пухові не взяли, бо вони слабенькі. А мої важкі, усі з медом. На дорозі я побачив сліди авто. Чужі тут не їздять. Якраз жнива, поряд поле, яке охороняють і вдень і вночі. Поле ТОВ «Обрій ЛТД» (зараз називається господарство ТОВ «ТАС Агро Північ») з Харкового. Хто може бути причетний, зрозумів відразу. Заявив у поліцію.

— Валерію, хто вам допомагав у пошуках вуликів?


— Правозахисники Захар Близнюк та ігор Каленіченко. Ну і поліція. Вулики викрали у понеділок, а в середу з поліції мені подзвонили, що їх знайшли за п’ять кілометрів, у селі Новоселівка, на колишній колгоспній пасіці. Це територія того ж «Обрію». Там у них і приміщення, і світло проведене, і шлагбаумом загороджено. Тільки їхніх бджілок не було, вони їх вивезли.

Стояли 19 порожніх вуликів, у них мали попересаджувати моїх бджіл з рамками. Приїхала охорона «Обрію» і не хотіла віддавати моє. Говорили: «Звідки знаєш, що це твої?» Я показав і доказав. У мене на кожному покрівцю олівцем підписано, з якого року матка і т. д. Поліція подивилась, так і є. Тільки ось меду вже не було, викачали.

— Які збитки?

— Порожній вулик коштує 500 гривень. Бджолосім’я з рамками — 2,5-3 тисячі гривень. В одному вулику мінімум 25 кілограм меду. Отож поцупили десь півтонни меду. За ринковими цінами, на два десятки тисяч гривень. Якщо здавати оптом, 34-36 гривень кілограм.

Вулики ми забрали. Ясно, хто причетний, та вони не зізнаються.

— Я бджоляр, мій батько бджоляр. Знаю гриціївчан і Валерія. Тому не міг лишитися осторонь того, що сталося з його пасікою. Доки не було жнив, вуликів ніхто не чіпав. Те, що відбувалося на пасіці «Обрію», я знімав на відео і виклав в інтернет. Мені пішли погрози телефоном. Проте слідство триває, ми його триматимемо під пильним контролем, — говорить Захар Близнюк.

— Хоча на цей час інформація внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 1 статті 185 — крадіжка, за неї передбачено покарання: штраф до 850 гривень, або виправні роботи до двох років, або позбавлення волі до трьох років — поліція і прокуратура затягують розслідування. На мою думку, там наявна частина 2 статті 185 — крадіжка, вчинена за попередньою змовою групою осіб. Оскільки одна людина не підніме вулик, тим більше, не завантажить на авто. За частиною другою строк до п’яти років, — зауважує громадський активіст 33-річний Ігор Каленіченко. — До того ж не враховано збитки. Мінімальна вартість викачаного меду більше 17 тисяч гривень.

Ми знаємо, на якій машині перевозили вкрадені вулики. Це знаряддя вчиненого злочину. Та досі авто не вилучене правоохоронцями.

Машина роз’їжджає районом. Пропонували поліції допомогу у її затриманні. Та вона відмахується, мовляв, не заважайте. Хоча з дня крадіжки минуло вже майже три тижні. Один з тих, кого ми підозрюємо у причетності до крадіжки, є фігурантом кримінального провадження про побиття 62-річної жінки у Талалаївському районі. Там теж поліція вже півроку гальмує розслідування справи.«Якби мою пасіку хто викрав, я був би задоволений»

Зателефонувала керівнику ТОВ «ТАС Агро Північ» Олександру Трипузу.

— Я щодо викрадення вуликів. Власники підозрюють, що причетна ваша охорона і її начальник.

— Якби мою пасіку хто вкрав, я був би задоволений. А то вона мені вже в печінці сидить.

— Так продайте.

— Це ж робочі місця для людей. Якби охорона вкрала, то до себе не везла б.

— Олександре Сергійовичу, але ж вулики поліція знайшла на території вашого сільгосппідприємства.

— Це провокація. Є хлопці, які воюють з «Обрієм» і нашим товариством. Усілякі капості нам роблять.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №32 (1734), 8 серпня 2019 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: вулики, пасіка, крадіжка, Захар Близнюк, ТОВ «ТАС Агро Північ», «Вісник Ч», Валентина Остерська

Добавить в:


ЦентрКомплект