Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » «Сільський карнавал» - яскрава візитівка Коропського краю
УБП


Home net

«Сільський карнавал» - яскрава візитівка Коропського краю

Давня традиція проводити Свято-Миколаївський ярмарок у Коропі відновилася в 2001 році. Це яскраве карнавальне дійство щороку приваблює тисячі гостей з різних регіонів України. Свято вже стало візитівкою не лише Коропщини, а й Сіверщини. Але чому Миколаївський ярмарок проходить у липні? За легендою, свято пов’язане з чудотворною іконою Святителя Миколая з Пустинно-Рихлівського монастиря, яка в 1848 році нібито зупинила епідемію холери.

Тому зазвичай ярмарок починається з хресної ходи й молебню. Цього року на свято завітали поважні гості: діючі й колишні народні депутати, голова правління товариства «Чернігівське земляцтво в Києві» Віктор Ткаченко, почесні громадяни Коропського краю й селища (серед них - народний художник України В.Ковтун), представники місцевої влади з Буковини. Одне слово, приємних несподіванок і сюрпризів було чимало.

Директорка Чернігівської філії «Укрпошти» Олена Дорошенко заявила про урочисте спецпогашення поштового блоку «Мезинський національний природний парк» із серії «Заповідники та природні парки України». За словами Олени Дорошенко, вже з цього моменту по всій Україні та за кордон можна відправляти листівки та конверти із зображенням «перлини Сіверщини, перлини всієї України» - Мезинського природного парку.

А ще з центральної площі селища прозвучало привітання з Буковини. «Нас багато що об’єднує, - зазначила перша заступниця голови Чернівецької обласної ради Інга Маковецька, - це великий Довженко і великий Миколайчук. Нас об’єднує небо, об’єднує Леонід Каденюк. Вітаю всіх зі святом, бажаю здоров’я, добробуту, гарного святкування, гарного життя! Щоб наші діти жили, навчалися й працювали в Україні і не виїжджали звідси». Пані Інга запросила делегацію Коропщини – батьківщини легендарного винахідника Миколи Кибальчича – на Буковину до рідного селища Леоніда Каденюка на відкриття пам’ятника першому космонавту незалежної України, що відбудеться в серпні.

Після цих слів зі сцени прозвучала пропозиція перейменувати одну з вулиць Коропа (можливо, ту, на якій стоїть школа) на честь Леоніда Каденюка, який кілька разів відвідував селище. У відповідь голова селищної ради Віктор Журавель обіцяв розглянути цю пропозицію й розпочати відповідну процедуру.

Після урочистої частини розпочався парад, в якому взяли участь 16 старостинських округів та одна сільська рада, – саме цей момент ярмарку, напевно, приваблює найбільше гостей. Впродовж години центральною площею Коропа в образах історичних та казкових героїв крокували представники громад – діти, молодь і літні люди, відбувалися міні-вистави та музичні номери. Не обійшлося без традиційних персонажів: гетьмана Ігнатовича та баби Калачихи. А далі гості побачили справжнього «султана» зі своїм гаремом, жителів підводного царства на чолі з самим Водяником, веселих кухарів і бджолину родину. Кожна громада намагалася виділитися яскравими костюмами й креативним задумом. «Вишенькою та тортику» став білий лімузин, у якому виїхали представники Атюші.

Як і було заплановано, далі відбувся фестиваль рибної юшки (за словами Віктора Журавля, кожна з місцевих господинь знає не менше 100 рецептів приготування рибних страв!) та свято козацького кулешу. Гостинні курені пригощали гостей різними смаколиками та дивували традиціями, барвистими рушниками, колоритними фотозонами. Дивовижні аромати кружляли у повітрі, і всі бажаючі могли скуштувати вареники зі шкварками, м'ясні рулети, домашню ковбаску та кров’янку, деруни та солодкі млинці. Не відмовлялися й продегустувати «Хріновуху», «Медовуху», «Калганівку», вишневі, чорничні та малинові настоянки та інші напої.

Серед інших родзинок свята: фестиваль фарб, фаер-шоу та змагання силачів. Порадували присутніх своїми виступами переможець конкурсу «Голос країни» Іван Ганзера, місцевий фольклорний ансамбль з села Курінь і київський вокально-хореографічний ансамбль «Україночка». А на Алеї майстрів у цей час можна було придбати дивовижні прикраси, вишиванки та рушники, корисні побутові речі та вироби, колоритні сувеніри, картини місцевих художників. Серед учасників ярмарку були підприємці чи не з усіх куточків України.

Коропський Свято-Миколаївський ярмарок – це дійсно місце зустрічі родичів, кумів, друзів, однокласників. Тут можна і поспілкуватися, і розважитися. Щороку свято відвідують 10-15 тисяч гостей. Але головна мета свята, за словами Віктора Журавля, – популяризація рідної Коропщини та народної культури. Саме на таких заходах об’єднуються представники різних поколінь, гуртуються громади, зберігаються і відтворюються українські традиції», - зазначив голова Коропської ОТГ під час спілкування з журналістами. - Хто хоч раз побував у нас на ярмарку, обов’язково захоче приїхати знову, привезти рідних, друзів. Тому запрошую всіх, у нас є, чим вас здивувати!»

Реліз підготував медіа-центр "Моє місто"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Короп, ярмарок

Добавить в:


ЦентрКомплект