Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Чому на штучній водоймі під назвою «Глинище» у Корюківці забороняють ловити рибу?

Чому на штучній водоймі під назвою «Глинище» у Корюківці забороняють ловити рибу?

Корюківчанка Лідія Сластьонова поскаржилася, що її дітей, які прийшли порибалити на водойму в урочищі «Глинище», прогнали. Жінка хоче знати, хто і чому встановив заборону на вилов риби.З листа Лідії Сластьонової

«Наприкінці травня мої син та донька з вудками на один гачок прийшли до урочища «Глинище», що поблизу Корюківки, на риболовлю. Бо заборона на вилов риби на річках, яка тривала до 22 травня, завершилась.

Проте до них підійшли двоє молодиків і заборонили ловити. Сказали, що вони зариблювали це місце, тож відправили дітей на другу водойму, яка поруч. Я викликала наряд поліції. Правоохоронці приїхали.
Оголошення про заборону вилову риби

Один з них сказав, що вудкою можна ловити, натомість інший – не підтримав його. Він пояснив, що теж причетний до зариблення цієї водойми, сплативши 200 гривень.

Син та донька випустили три маленькі рибки, які встигли спіймати, і пішли».

На сусідній водоймі ловити дозволяють

Урочище «Глинище» розташоване за міським мікрорайоном Олексіївкою. Тут є два ставки, котрі самі створилися у минулі роки на місці, де добували глину. Оскільки місцевість низовинна, то ці кар’єри заповнилися ґрунтовою та дощовою водою.


Так виглядає лівий ставок

Припускають, що є тут і джерела, а тому «штучні» водойми не пересихають. Сюди влітку багато корюківчан приїздить скупатися, позагорати. На обох ставках і нині є відпочивальники.

Неподалік лівого ставка висить оголошення, де зазначено, що вилов риби тут тимчасово заборонено з метою відтворення рибних біоресурсів та очищення рибами-меліораторами водойми.


Оголошення біля лівої водойми

Дізнаємося, що цю водойму охороняють представники ініціативної групи. Ці ж риболови - господарі наводять порядок біля лівого ставу. І дійсно там чистота. Не видно ні пластикових пляшки, ні обгорток від харчових продуктів.

А на правій водоймі – повно побутових відходів. На ній дозволяється ловити рибу усім бажаючим, хто б не приїхав сюди з вудками чи спінінгами. Головне, щоб не використовувалися заборонені браконьєрські снасті.
Територія біля правої водойми

Біля лівого ставу кореспондент зустрівся з Валентином Більченком, який розповів, що уже три роки ініціативні корюківчани зариблюють цей став. Долучився до цієї справи й він.

«Створили по совісті, так би мовити, товариство риболовів. Кожен рік здаємо кошти та охороняємо став, щоб риба розвелася. Даємо їй змогу підрости. Самі не ловимо з весни до середини липня, й іншим не дозволяємо. А тих, хто приходить порибалити, відправляємо на правий ставок, який поруч», - Валентин Більченко

На День риболова і в наступні дні літа та осені, сказав Валентин, і на лівому ставку можна буде рибалити всім бажаючим. Чоловік переконаний, що необхідно і в подальшому створювати такі любительські товариства, щоб усюди був порядок.

«Не секрет, що на багатьох водоймах «орудують» браконьєри, - розповідає чоловік, - вони вибивають рибу забороненими снастями, тож у багатьох ставках і копанках по району її майже нема. Немало охочих ловити рибу на халяву. Не хочуть сплатити навіть символічні 100-200 гривень, а до ставків ідуть. А такі, як ми, прагнемо створити умови для розмноження рибних запасів. Якщо цього не робити, вони видушать усе».

Коропів, амурів завозили з Черкас

Володимир Нашиванов – риболов, який теж не один рік турбується про розмноження риби у наших ставках, у тім числі й на «Глинищі», говорить, що зариблення потребує затрат, уваги та догляду.

Коли вони запустили малька, то розуміли, що й надалі потрібно буде про нього турбуватися. На 2,5 тисячі гривень купили ліків у рідкій формі, які підвищують імунітет водоплавних особин та ефективні проти хвороб.

Купували також вапно, яке вкрай потрібне для очищення штучної водойми. Малька коропа завозили з Черкас, товстолобика крупного – з Холмів. Усього запустили 400 кілограм.

«Загалом торік і цьогоріч у риборозведення товариство любителів-рибалок вклало до 20 тисяч гривень. А за три останніх роки – 70 тисяч», – Володимир Нашиванов.

Володимир розповідає, що і корюківська влада піклувалася про розмноження рибних запасів міста. Міськрадою весною було закуплено на десятки тисяч гривень мальків.

Запускалася риба до нижнього ставу у центрі міста. І поки вона не підросте, заборонялося там рибалити. У верхній ставок риболови – любителі теж впускали рибку, вклавши свої кошти. І теж вони забороняли там ловити рибу майже до середини липня.

Та, каже, є у нас безсовісні люди. «Було, їду греблею і бачу дорослих людей, які ловлять, не даючи можливості підрости рибі. Заборони – це для совісних, які з розумінням ставляться до того, що запаси риби потрібно примножувати».

На його думку, жоден риболов не має права порушувати ці неписані закони. Дуже хвилюється Володимир, що зовсім близько біля ставків урочища «Глинище» землі агрохолдингу «Урожай». Тут посіяли соняшник, будуть обприскувати отрутохімікатами.

Прохав - щоб це робили неспішно, з максимальною обережністю, не нашкодили ставкам і рибі.

Уже більше трьох років у Корюківці є кілька ініціативних груп любителів – риболовів, які намагаються збільшити рибні запаси. Вкладають власні кошти у риборозведення.

Позиція міської влади

Заступник міського голови Олександр Биков знає, що у ряді міських водойм любительські товариства розводять рибу. У цьому зацікавлена й міська рада.

І дійсно ініціативу зариблення одного зі ставків в урочищі «Глинище» влада підтримала. Олександр Миколайович навіть сам здавав кошти на придбання мальків. Вважає, це добре, коли розмножуються рибні запаси.

Знає й про те, що частина людей була незадоволена певними обмеженнями ловити рибу на «Глинищі». Він переконаний, що це ті люди, які не здавали кошти на риборозведення, охорону водойми, а дуже хочуть вудити у тому ставку, де є риба.

Їм пояснювали, що заборона триває лише до середини липня. На День рибалки і пізніше — будь ласка. Поруч є ще один діючий ставок, де можна ловити цілорічно.

Олександр Биков повідомив, що міська рада цієї весни виділяла кошти на зариблення нижнього ставка у центрі міста, і забороняла там вудити до Дня рибалки.

Але все ж знаходилися ті, що потай ловлять рибу. Ватро зрозуміти: хоча це й неписаний закон про обмеження, але його потрібно виконувати. Бо він на благо громади. І один для всіх.

У День риболова, який відзначається в Україні у другу неділю липня, і після – усім і всюди можна буде ловити рибу. До 14 липня лишилося п’ять днів.

Віктор Божок

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: урочище «Глинище», ставок, риба, зарибнення, Лідія Сластьонова, Корюківка

Добавить в:


ЦентрКомплект