Напутнє слово - випускникам ліцею

До Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту (директор Максим Поджарий) завітали голова краєзнавчого клубу «Колекціонер» Валентин Іванець та відомий мандрівник Олександр Волощук.Закінчився черговий навчальний рік. Для випускників ліцеїстів-залізничників попереду цікава робота в обраній ними професії. Прощай навчання! І на цьому переділі в гості до випускників завітали відомі чернігівці - сказати напутнє слово, нагородити кращих, подарувати місцевому музею історичний документ, який стосується залізниці, книжки про подорожі до інших країн.

Голова Чернігівського краєзнавчого клубу «Колекціонер» Валентин Іванець, як завжди, у формі полковника часів Козаччини Мартина Небаби - біля спеціально виставлених стендів з матеріалами про діяльність клубу. Розповідає про своє ді-тище, якому вже 40 років, про головні напрямки роботи, досягнення. Коротко сказати про все не виходить - надто широкий спектр. І хоча «Колекціонер» орієнтується на історичну тематику, сам перелік цих напрямів охоплює чимало місця: нумізматику (монети), боністику (паперові гроші), філателію (марки, конверти, листівки), фалеристику (значки, нагородні знаки, медалі, ордени), філобутуністику (гудзики), сфрагістику (печатки), букіністику (книги) тощо.

А родзинка від Валентина Іванця - раритет 1914 року. Це проект студента 5-го курсу Академії інженерів залізничного транспорту імені імператора Олександра І. Завдання по проекту вирішувалися такі: планування ділянок залізниці, п’яти станцій і переїздів із зазначенням їх вантажопропускної спроможності. Цей документ поповнить тепер експозицію музею навчального закладу.

На зустріч з випускниками був запрошений також відомий чернігівський мандрівник, журналіст і письменник Олександр Волощук. Він подарував книжки про свої подорожі - «Північна Одіссея» та «Записки цивилизованного дикаря». Оскільки зустрівся з майбутніми залізничниками, розповів, що в загальному переліку у нього 20 подорожей і 4-5 пов'язані з залізницею.

Одна з них - Москва - Надим, гілка, яку будували в Заполяр’я до 1953-го, а потім покинули. Олександр особисто пересвідчився, у що перетворилася ця дорога: погнилі шпали, поржавілі рейки, насипи, що просіли.


Інша - Альгемба. Більшовикам потрібна була нафта, а з Баку і Північним Кавказом якраз були проблеми. Тому вирішили прокласти 400 км залізниці з Казахстану. Споруджували дорогу бійці армії під командуванням Михайла Фрунзе і місцеві жителі. Але так і недобудували.

У 2013 році Олександр Волощук подорожував Тибетом, проїхав і залізницею, яку збудували китайці, не порушивши природний баланс місцевості. У вагонах комфортно, бо вони герметичні. А торік подолав 90 км вузькоколійкою в Болівії. Цей поїзд сезонний, ходить лише влітку. І зачитав літературний етюд про цю залізницю, який написав тоді прямо в поїзді.

А ще є покинута гілка залізниці Кобижча - Новий Биків, яку збудували для підвезення з навколишніх сіл робітників на цукровий завод. Нині підприємства не працюють, колія заросла...

Наостанок гості подарували кращим випускникам вітальні листівки, книжки з подарунковим написом.

- Ви обрали цікаву роботу, - наголосив Олександр Волощук, - з чим я вас і поздоровляю!

- До речі, у нашому клубі чотири ваші випускники, - додав Валентин Іванець, - не забувайте про улюблене захоплення.

Віталій Адруг, «Деснянка» №27 (762) від 4 липня 2019

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ліцей, залізничний транспорт, випускник, Адруг, Деснянка

Добавить в:


ЦентрКомплект