Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Хтось городи поливає, хтось – від спраги «засихає»

Хтось городи поливає, хтось – від спраги «засихає»

Ні це не жарт, це реалії життя бобровичан. З приходом літнього періоду мешканці міста Бобровиця, які мають централізоване водопостачання, нарікають, що не можна вдень їсти зварити, одяг попрати, ба більше – руки помити. З крану ледь цвіркає, або, як це трапилося минулими вихідними, води взагалі немає.

Після засушливих суботи та неділі терпець урвався і люди забили на сполох. У когось маленькі діти, хтось приїхав з добових на електричці, яка влітку нагадує сауну і хоче помитися, та що тут душею кривити: містяни, у яких внутрішні туалети – елементарно не мали змоги справити нужду. Обурювалися спочатку в соцмережах, мовляв, досить поливати городину, бо самі «засохнемо»… Коли ж другий день поспіль в кранах було сухо почали збирати підписи. Звернулися і до газети «Чернігівщина», аби керівництво комунального підприємства, яке займається водопостачанням і водовідведенням публічно дало пояснення таким незручностям.«Ми написали колективне звернення, зібрали підписи, бо постачальник даних послуг не справляється зі своїми прямими обов’язками, - обурюється Наталія Ткаченко, показуючи лист до керівництва із підписами бобровичан. – Ця проблема не нова. Вона повторюється щорічно. А цього року навіть загострилася, бо воду взагалі почали відключати на цілий день. Боротися у такий спосіб із несанкціонованим поливом городів та присадибних ділянок, неприпустимо. Заручниками стають ні в чому не винні люди, яким згідно із законодавством та умовами договорів, виконавець зобов’язаний забезпечити своєчасність, безперервність та відповідну якість надання комунальної послуги. Відповідно до ст. 16 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» надання комунальних послуг здійснюється безперервно, крім часу перерв на проведення профілактичних, ремонтних робіт, або ж у зв’язку з усуненням аварії. Які причини у нас? Ніхто нічого не пояснює…».

Послуги водопостачання та водовідведення у Бобровиці надає комунальне підприємство «Міськдобробут». Директор Вячеслав Гусак прокоментувати ситуацію погодився одразу.— Вячеславе Івановичу, чому бобровичани у такий спекотний період лишилися без води?

— Поясню, насамперед, чому цими вихідними не було води. А вже потім поговоримо про перебої… Аномальна спека призвела до того, що станції захисту насосів не витримали цього температурного режиму і почали вибивати. Я особисто зібрав колектив, поїхали на водонапірну вежу. Розбиралися довго і тільки після того, як конструктор все перепрограмував, проблему вирішили. Щодо перебоїв з водою. Ми маємо три свердловини, до яких підключено три насоси. Але ми не можемо їх включити одночасно, тому що система енергозабезпечення зроблена таким чином, що від роботи на всю потужність згорить електролічильник.

— Але ж цю проблему треба вирішувати. Люди чекають на якісні послуги від комунального підприємства, з яким заключили договір…

— Ми вже цим займаємося. Із ФОП «Марійко» (надає послуги з електромонтажних робіт - Авт.) уклали угоду. Днями ми придбаємо потужний лічильник, який Марійко нам замінить. Тоді можна буде ввести в експлуатацію і четверту свердловину. Маємо новий сучасний насос італійського виробництва, який нещодавно придбали за 300 тисяч гривень. При такому розкладі безперебійна подача води буде гарантована. Але хотілося б, щоб і люди були відповідальними у свою чергу. Не поливали городи день і ніч. Не мили автівки, щоб аж через дорогу вода текла… Наразі ми перевиконуємо допустиму норму добування води зі свердловини майже у три з половиною рази…

— Чи проводить водоканал перевірки щодо необлікованого водопостачання для поливу, незаконних врізок та самовільного підключення абонентів до водогону?

— Боремося, але доки люди самі не почнуть зважено мислити, будуть і надалі ігнорувати режим поливу, думати лише про свої потреби, проблем не уникнути. Я розумію, спека шкодить і людям, і рослинам. Та все ж потрібно пам’ятати, що вода це наше багатство, тому її слід використовувати мудро і раціонально.

Сергій Дзюба, «Чернігвщина» №26 (739) від 27 червня 2019

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Бобровиця, водопостаання, Гусак, Божок, Чернігвщина

Добавить в:


ЦентрКомплект