Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Володимир Гройсман: «Наш пріоритет – створення якісного середнього класу»
УБП


Home net

Володимир Гройсман: «Наш пріоритет – створення якісного середнього класу»

ПОЗИЦІЯ «Українська стратегія Гройсмана» - єдина партія з тих, що йдуть у Парламент, яка відкрито заявила, що розбудовуватиме і підтримуватиме справжній український середній клас. Сам Володимир Гройсман оголосив створення умов для його розвитку своїм наступним після децентралізації пріоритетом. Формування середнього класу – стратегія Гройсмана на наступні п’ять років!

 
Сильний середній клас – основа стабільності суспільства
 
«Україна має два сценарії розвитку: або скотитися до кризи 90-х років, або продовжити реформи та підвищити якість життя в країні. Сценарій Уряду – дати кожному українцю можливість реалізувати себе і відчути, що країна змінюється на краще. Люди добре пам’ятають проблеми перших років незалежності. І повертатися до такого життя не можна. Навпаки! Треба вже за наступні 5 років створити умови для формування багато чисельного середнього класу. Продовження вже розпочатих реформ дозволить вчителю, лікарю, військовому отримувати вищу зарплатню і жити гідно», - заявив Володимир Гройсман.
Коли глава Уряду говорить про середній клас, то має на увазі перш за все - не десятки, не сотні і навіть не тисячі заможних громадян, а набагато ширший прошарок суспільства. На переконання Володимира Гройсмана, середнім класом мають відчути себе український вчитель, лікар, кваліфікований працівник, підприємець, фермер – люди праці, які формують сьогодення і майбутнє країни.
«Ми маємо за наступні 5 років створити умови для становлення в Україні справжнього середнього класу. Для мене це не якісь багатії, які живуть у своєму світі й яких ми не бачимо. Середній клас у моєму розумінні, - це український вчитель, український лікар, український фермер, український підприємець. Це ті люди, які формують основу нашої держави. І вони мають жити гідно», - сказав Володимир Гройсман на з’їзді партії «Українська стратегія».
Робота над становленням середнього класу стане головним завдання «Української стратегії Гройсмана» в новому парламенті.
«Сильний середній клас – основа стабільності суспільства. Адже він зацікавлений у стабільній, правовій і соціально орієнтованій державі й не зацікавлений у поляризації суспільства – чи то за мовною, чи за етнічною, чи релігійною ознакою. Суспільство середнього класу базується на принципах справедливості. Воно здатне повноцінно подбати і про тих, хто потребує підтримки суспільства та держави», - з програми партії «Українська стратегія Гройсмана».
 
Фундамент закладено!
 
Попри усі перешкоди з боку політиків-популістів і, як наслідок, низьку ефективність роботи Парламенту загалом, Уряд Гройсмана за три роки все ж зумів закласти фундамент для формування середнього класу в Україні. Ми спостерігаємо стабільне зростання економіки, ВВП, інвестицій та експорту, а також падіння темпів інфляції. За три роки в Україні стало більше на 3,6 тисяч нових підприємств, створено майже 700 тисяч нових робочих місць. А найголовніше – українці стали більше заробляти та отримали більше можливостей.
Уряд Гройсмана вже створив умови для того, щоб українські вчителі, лікарі, фермери і підприємці працювали у комфортніших умовах і мали вищий дохід. Так, у півтора-три рази зросла середня зарплата вчителів. Ремонти і переоснащення шкіл стали звичним явищем для країни. Змінилися й підходи до шкільного навчання – школи починають господарювати самостійно, позбавляються зайвого бюрократизму та отримують більше свободи.
Із підвищенням у 2-3 рази середньої заробітної плати лікарі знову відчули важливість власної професії. Відтепер зарплата медика залежить від його кваліфікації та від того як господарює лікарня. З упровадженням медичної реформи у півтора рази зросло фінансування первинної ланки, поліпшилась якість та доступність медичних послуг. 
Уряд Гройсмана створив більш сучасні правила ведення бізнесу, фермери чи не вперше не на словах, а на ділі одержали підтримку від держави – 7,6 тисяч фермерських господарств отримали від Уряду 763,9 мільйона гривень на розвиток.
 
«В новому парламенті ми змінимо систему і приймемо нарешті ці зміни»

Децентралізаційна реформа заклала підвалини для формування середнього класу у невеличких містечках і селах, відтак середній клас – це вже не обов’язково мешканці великих міст. 
В «Українській стратегії Гройсмана» заявляють, що продовжать відстоювати інтереси громад у парламенті. У програмі партії – довести реформу до кінця і закріпити її незворотність у Конституції України. У Гройсмана розуміють, що саме розвиток громад стане надійним фундаментом для формування середнього класу по всій країні. За таким самим принципом йшли більшість європейських країн, для яких сильні громади і розвинений середній клас є невід’ємними і взаємопов’язаними речами – запорукою стабільності та належної якості життя громадян. 
Власне, створення можливостей для розвитку середнього класу, на думку Володимира Гройсмана, поверне українців із заробітків додому. 
«Коли я говорю про формування середнього класу. Я маю на увазі те, що середня заробітна плата в країні буде достатньою для того, щоб люди не виїжджали. І я вважаю, що в середньостроковій перспективі ми це отримаємо. Це стимулюватиме українців повертатися і працювати у себе вдома. Хочу, щоб возз’єднувалися українські родини. Це великий біль, коли батьки змушені заробляти гроші далеко від дому, далеко від своїх дітей», - резюмує лідер «Української стратегії Гройсмана».
Для становлення середнього класу потрібно прийняти низку важливих кроків.
«Я знаю, якими вони мають бути. В новому парламенті ми змінимо систему і приймемо нарешті ці зміни», - заявив Володимир Гройсман. 
 
Дмитро СИМЧИЧ

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Гройсман, «Українська стратегія Гройсмана», середній клас

Добавить в:


ЦентрКомплект