• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Платити картками за проїзд дешевше і ефективніше


Радио

Платити картками за проїзд дешевше і ефективніше

В контексті обговорення транспортних перевезень та виниклих, в зв’язку з ними проблем, керівник чернігівського тролейбусного управління Дмитро Лавренюк зауважив, що було б дуже ефективно, аби всі чернігівці перейшли на оплату проїзду картками. В такому випадку було б і вигідно, і зручно всім. Зручно тому, що громадяни платили б дешевше ніж готівкою: 3,95 грн. - карткою замість 5 грн. - готівкою. А вигідно тому, що таким чином склалася б повна статистична картина: скільки і які категорії пасажирів перевозить міський комунальний транспорт. Зокрема тролейбуси. Ця статистика дозволила б аналізувати кількісні показники і відповідним чином вдосконалювати маршрути.

Міський голова Владислав Атрошенко попросив активізувати роз’яснювальну роботу серед населення і в свою чергу звернувся до чернігівців переходити на оплату проїзду у міському громадському транспорті карткам. Також, це б унеможливило відтік грошової маси поза касою підприємства. Тобто людський фактор завжди присутній. Так, минулого року озвучувалася цифра в 20 % втрат з виручки кондукторів. Тобто з 25 мільйонів зібраних за проїзд коштів – 5 мільйонів не доходило до бюджету ЧТУ, а отже і в бюджет міста. Це колосальна сума. Тому перехід на сплату карткою – вигідний та ефективний спосіб, з одного боку щодо уникнення втрат грошової маси на шляху від пасажира до каси ЧТУ, а з іншого боку – це економія коштів самих громадян, які за умови сплати карткою – платять майже на 20 % менше.

Як зазначив мер, на його думку, проблема, на сьогоднішній день, полягає у консерватизмі чернігівців. Звична оплата грошовими купюрами з трудом поступається безготівковому розрахунку. З іншого боку пенсіонери і пільговики не зацікавлені у придбанні такої картки, адже вони все одно не платять за проїзд. А випуск персоніфікованої картки певного зразка обійшовся б міському бюджету занадто дорого. Тому в черговий раз і мер і начальник чернігівського тролейбусного управління закликають чернігівців переходити на безготівкову оплату проїзду в міському комунальному транспорті.

Для кращої наочності нижче наводиться порівняльна вартість проїзду за готівку і карткою.

Готівкою
• тролейбус – 5,00 грн.
• автобус — 6,00 грн.

Транспортною карткою
• тролейбус – 3,95 грн.
• автобус — 6,00 грн.

Транспортною карткою учня
• тролейбус – 2,00 грн.
• автобус — 3,00 грн.

Безлімітні електронні проїзні
• Учнівський — 55,00 грн.
• Студентський — 110,00 грн.
• Громадянський — 220,00 грн.Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: тролейбус, Лавренюк, Атрошенко, картки

Добавить в:
 
 


Центр Комплект