Нормовен

14 років тюрми за 77 ножових ран

24 травня Новозаводський районний суд Чернігова (двоє суддів і троє присяжних) оголосив вирок 20-річному Олександру Смалю з Олишівки Чернігівського району — 14 років позбавлення волі за умисне вбивство 59-річної Любові Шешені. На її тілі експерти нарахували 77 ножових ран. Його подільнику 20-річному Вадиму Шульзі з Мрина Носівського району, котрий стояв на шухері, за крадіжку — штраф 8500 гривень. Також зі Смаля за проведення експертиз мають стягнути 33 тисячі 945 гривень на користь держави (тільки де їх йому взяти? Ні майна, ні заробітку).


Олександр Смаль. Фото Валентини Остерської

У суді з’ясувалося, що на Смаля тюрма чекала ще три роки тому. Засудили вперше у листопаді 2016 року, за незаконне поводження зі зброєю. Присудили 100 годин громадських робіт. Потім у червні 2017 року — за проникнення у приміщення та угон мотоцикла. Дали три роки. У жовтні цього ж року за хуліганство та крадіжку — три роки і місяць позбавлення волі.

Кривавому вбивству передувала крадіжка. Як розповів Шульга, 12 січня 2017 року Смаль приїхав до нього у гуртожиток у Чернігові та запропонував поїхати в Олишівку вкрасти гроші у дядька, знає, що вони є. Пообіцяв, що після того, як віддасть борги, решту розділить між ними.

Доїхали до Топчіївки, звідки пішли пішки на Олишівку. Коли прийшли, сховалися у туалеті біли клубу, збиралися там сидіти до ранку. Проте не висиділи, вийшли близько опівночі. Біля одного з будинків Смаль сказав Шульзі почекати. Невдовзі повернувся з зимовою курткою з написом «Укртрансгаз», джинсами та жіночою сумочкою, з якої стирчало руків’я молотка. Сказав, що сходив до Новгородських та взяв речі. Повернулися до туалету і стали чекати ранку. Дочекалися восьмої ранку 13 січня. Смаль сказав, що вже не повинно бути вдома нікого.

Хазяїн, чоловік Любові Шешені, на початку восьмої години, як і завжди, пішов на роботу. В домі лишився племінник. Згодом і племінник пішов на роботу. В домі залишилися господиня та двоє онуків. Цього Олександр не знав. Чоловік Любові провів планерку на роботі, потім поїхав до лікаря в онкодиспансер. Коли не зміг додзвонитися дружині, захвилювався, попросив сусідку сходити подивитися. їй відчинили двері діти, бабуся вже була мертва.

У цей час Шульга і Смаль втекли далеко від Олишівки. Бігли полем до Топчіївки від страху. Смаль, коли сходив до будинку, через 20 хвилин прибіг у закривавлених рукавичках і сказав, що його посадять. Він відігнув штапики, через вікно заліз до будинку, сподіваючись, що нікого немає вдома, — а там жінка. Кинувся бити її ножем. Шукати гроші вже не став. Гривні були у дитячій спальні, у серванті, п’ять тисяч.

Убивцю поліція шукала три місяці. Про те, що зробив Смаль, знав не тільки Шульга, а й дівчина Олександра. Вона прала його штани з плямами крові. Здогадувалися й інші. І мовчали, доки їх не притисли правоохоронці. Смаля посадили в СІЗО. Шульгу відпустили. Він нині продовжує навчатися у чернігівському технологічному університеті і працює продавцем у «Сільпо». Попереду апеляція.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №23 (1725), 6 червня 2019 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: вирок, Олександр Смаль, Олишівка, вбивство, Любов Шешеня, «Вісник Ч», Валентина Остерська

Добавить в:


ЦентрКомплект