чернигов-авто
чернигов-авто
чернигов-авто
чернигов-авто
чернигов-авто
чернигов-авто
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Альтернатива комп’ютерним розвагам: настільні ігриАльтернатива комп’ютерним розвагам: настільні ігри

Багато сучасних дітей у вільні від навчання дні, вихідні чи канікулярні, проводять в приміщенні за комп'ютерними розвагами чи у віртуальному спілкуванні в соцмережах. І якщо присутність дорослих вдома дозволяє контролювати час знаходження за гаджетами, чи якщо розклад дитини додатково включає в себе позашкільні гуртки та заняття, нічого страшного в тому немає. А що ж робити, коли такі розваги займають увесь вільний час?
 
Можна спробувати захопити дітей настільними іграми.

В чому користь настільних ігор для дітей?

Настільні ігри вражають своїм різноманіттям.
 
Це і розваги, які розвивають пам'ять, увагу, сприяють інтелектуальному розвитку — ігри на основі відомих вікторин, телепередач для розумників та розумниць, це класичні головоломки, ребуси — «Клуб знавців», «Ерудит».
 
Навчально-розвиваючі ігри сприяють отриманню нових знань у різних галузях, у грі можна вивчати математику, географію, історію рідного краю та держави. Зараз багато навчальних настільних ігор розроблені як цікаві доповнення до посібників із основних загальноосвітніх предметів, тому захоплюють навіть примхливих підлітків.
 
 
Економічні ігри, такі як «Менеджер», «Монополія», «Великий бізнес» знайомлять дітей з основами економіки та менеджменту.
До загальних позитивних рис настільних ігор можна віднести те, що вони являються унікальним засобом для заспокоєння енергійних та активних дітей, адже для гри треба зосередитися, посидіти на одному місці. Настільні ігри, які пропонує Спок, сприяють розвиткові творчого потенціалу дитини, бо під час розваг треба імпровізувати, фантазувати та розробляти свої ходи та стратегії.

Як заохотити дітей грати в настільні ігри?

Щоб у дітей прокинувся інтерес до настільних ігор, слід дотримуватися простих правил.
Перші ігри проводити разом, у родинному колі. Або запросити в гості найкращих друзів та запропонувати їм на вибір цікаву гру. Для першого разу слід брати ігри, правила яких не дуже важкі, так дітям буде легше адаптуватися та включитися у повноцінну гру.
Настільні ігри слід вибирати не лише за віком учасником, а й за інтересами. Наприклад, для дітей, які люблять комікси, легко знайти тематичну гру за сюжетом улюбленого мультфільму — Ніндзяго, Бен 10, Лалалупсі, Льодяне серце, Фіксіки та інші, що можна пошукати на спеціалізованому сайті spok.ua/. Підліткам цікаві будуть психологічні ігри на кшталт «Мафії».
Спробувати разом з дітьми та їх друзями організувати вечірку, де будуть пропонуватися для розваг різні ігри (наприклад, за різними столами). А після гри всі покуштують солодощі та солодкі напої. Кожен гравець отримує якесь звання або медаль за участь.
В ігри можна грати не лише вдома. Під час походу, виїзду на природу можна зіграти в веселу та енергійну гру «Твістер», яка розвиває спритність, гнучкість, пластичність, координацію рухів та викликає позитивні емоції. А її міні-варіант «Твістерок» розвине дрібну моторику пальців, бо ступати на різнокольорові кола будуть не долоні та стопи, а пальці рук. На свіжому повітрі також можна грати у класичні «Лото», «Доміно», випробувати себе у обережності та вправності під час гри у «Вежу».

 
Дорожнім варіантом під час подорожей стануть ігри на зразок «УНО», «Хто я?», «Крокодил», «Поясни слово», «Морський бій».
Настільні ігри — це чудова альтернатива яскравим та намальованим віртуальним іграм, але щоб діти полюбили їх, слід показати свій приклад, провести з підростаючим поколінням спільний час у розвагах, розмовляючи та заохочуючи.

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект