Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » На Чернігівщині від Порошенка подали критично мало кандидатур на членів ДВКНа Чернігівщині від Порошенка подали критично мало кандидатур на членів ДВК

Від кандидата на посаду Президента України Петра Порошенка до чернігівських ОВК були подані лише по дві кандидатури для формування нового складу дільничних виборчих комісій. Цього критично мало для формування нового складу ДВК, оскільки для нормальної роботи необхідно було подати від 6 до 8 кандидатур. В той же час від кандидата Володимира Зеленського була подана необхідна кількість кандидатур.Згідно закону «Про вибори Президента України», кількість членів ДВК для великих дільниць має складати 16 осіб (по вісім від кожного кандидата), для середніх – 14 осіб ( по сім від кожного) , для малих – 12 (по 6 від кандидата).

Станом на 13 квітня в 205 ТВО що налічує 83 дільниці не вистачає близько 500 осіб для формування ДВК, в 206 ТВО має 173 дільниці недокомплетування складає вже близько 800 осіб, в 207 окрузі, що має 251 дільницю, не вистачає близько 500 кандидатур на членів ДВК.

Ось таке оголошення з цього приводу розмістив 13 квітняі на своїй сторінці у Фейсбук Олександр Гашпар заступник голови ОВК по 205-му округу:

Окружна виборча комісія виборчого округу №205 шукає бажаючих прийняти участь в роботі дільничних виборчих комісій в день повторного голосування на виборах Президента України - 21 квітня 2019 року в статусі членів цих комісій.
Робота членів дільничних комісій оплачується з державного бюджету і сума оплати за день виборів разом з преміальними коливається в районі 500 грн. (так, це мало, але можливо комусь ці кошти стануть в нагоді, а роботи буде не багато, враховуючи, що кандидатів буде не 40, а лише 2).
Тож, усі бажаючи ( наразі не вистачає близько 300 членів ДВК) можуть написати відповідну заяву завтра з 10.00 до 20.00 в приміщенні Деснянської районної у м. Чернігові ради по проспекту Перемоги, 141 (П'ять кутів).
При собі необхідно мати паспорт громадянина України.
Також є потреба в членах комісій і по округу №206.

В телефонному режимі він повідомив до приміщення, де знходиться ОВК №205 сьогодні, 14 квітня прийшло чимало людей писати заяви, тож завтра вранці відбудеться засідання, де будуть вирішувати питання формування списків членів комісії. А ось ОВК №206 може й не встигнути набрати людей, адже станом на 14 квітня їм не вистачає ще 750 осіб. Заяви по 206-й ОВК приймаються в приміщенні Чернігівської райдержадміністрації, що знаходиться за адресою, вул.Шевченко, 48.

Репост вітається, адже на кону стоїть питання відбудуться вибори чи ні 21 квітня.


Згідно законодавства, у разі якщо кількість поданих від кандидатів кандидатур на члени ДВК менша за встановлену законом, відповідна ОВК має доукомплектувати самостійно необхідну кількість на підставі пропозицій членів окружної комісії.

У разі якщо до 15 квітня ОВК не зможе сформувати повноцінний склад ДВК, є загроза, що частина ДВК взагалі не будуть працювати, а пізніше в комісіях не буде кворуму для проведення передбачених законом дій для організації виборів на дільниці.

Схожа з Чернігівом ситуація трапилася в Житомирі, так член ОВК округу №62 (Житомир) Тамара Яремчук, яка представляє кандидата Петра Порошенка і була секретарем окружної комісії під час першого туру виборів повідомила виданню zhitomir.info, що від Зеленського дали всі 797, а від Порошенка дали лише 424 і все. Тепер нам треба набрати ще 370 осіб. Якщо люди хочуть, то нехай вони до нас приходять. Ми вже сотню набрали і треба ще майже 300 осіб набрати.

В той же час Громадянська мережа ОПОРА у Закарпатській області 12 квітня розмістила на своєму сайті інформацію про те, що на Закарпатті у всіх шести округах не вистачає членів ДВК від кандидата Петра Порошенка За словами голови ОВК №68 (центр - Ужгород) Лариси Дударевої, від кандидата на пост Президента Петра Порошенка надійшло подання лише на двох членів на одну дільницю. Однак у деяких селах округу не вистачає людей і від кандидата Володимира Зеленського. Наразі члени ОВК працюють над тим, аби набрати потрібну кількість людей у всі дільничні виборчі комісії округу. Подібна ситуація склалася і у ОВК №69 (центр - Мукачево), №70 (центр - Свалява), №71 (центр - Хуст), №72 (центр - Тячів), №73 (центр - Виноградів). За слів голів цих окружних виборчих комісій, вони також отримали подання від кандидата Петра Порошенка лише по двоє осіб на одну дільницю.

Що стосується ситуації в цілому по країні, то на сайті ОПОРи повідомлялося, що Петро Порошенко подав максимально можливу кількість кандидатур (по 7 осіб) до складу всіх 199 окружних виборчих комісій. Таким чином його представництво в складі ОВК налічує 1 393 особи. Володимир Зеленський також майже повністю використав свою квоту, делегувавши 1 379 кандидатур до складу 197 ОВК. Жодного представника Володимира Зеленського немає в складі двох окружних виборчих комісій (№57 і №58) з центром у м. Маріуполь. Ці комісії відповідно до визначеної законодавством процедури були доукомлектовані за поданням голови ЦВК.

Gorod.cn.ua за матеріалами сайту pik.cn.ua та www.oporaua.org

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: вибори

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект