• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Колектив дитячого садочка у Новгороді-сіверському шукає господаря для коня (відео)


Радио

Колектив дитячого садочка у Новгороді-сіверському шукає господаря для коня (відео)

Господаря для коня на прізвисько Мальчик шукає колектив дитячого садочку «8 Березня» у Новгороді-Сіверському. Це роблять для того, щоб зберегти тварині життя. Біля трьох десятиліть кінь у садочку виконував різні роботи: підвозив продукти для їдальні, орав город. Після смерті конюха більше року тому нового для Мальчика знайти не змогли. А восени посаду конюха скоротили. Мерина лишили на зиму, бо залишалось сіно і було чим годувати. Наступної зими годувати коня буде нічим, а так як він комунальна власність, то його мають продати. Коню біля тридцяти років, тому господаря знайти важко, а здавати Мальчика на бійню колективу шкода.Про це UA: Чернігів розказала завідувачка садочка Олена Овчинник.Близько трьох десятиліть Мальчик працював на садочок «8 березня» - підвозив продукти для дітей, виконував городні роботи. Зараз продукти підвозять постачальники. І кінь всю зиму простояв без діла.

За майже три десятиліття у садочку кінь пережив п’ятьох конюхів. Після смерті останнього більше року тому,Мальчик нових претендентів не приймав, каже Галина Потєєнко, технічна працівниця закладу

«Тому що коня треба любити, доглядати за ним, але не всі можуть таким займатися. Він не любить, щоб п’яні були. Він не любить алкоголіків. Один був з запахом тут у нас ходив. Кінь його не любив».

Тепер за Мальчиком доглядають Галина та слюсар садочка Петро Кондратенко. Чистять за ним, годують, вигулюють. Посади конюха у садочку теж більше немає. Міськрада скоротилаїї минулої осені.

Олена Овчинник, завідувач ДНЗ «8 Березня»: «Коня теж треба було кудись дівати, але у нас сіно було заготовлене ми могли його прогодувати. Ми вирішили залишити його хоча б до літа. Нам шкода його віддавати, бо ми його теж любимо. Весна зараз, ми його зможемо утримувати і влітку. Тобто зараз у нас буде і трава і все, але на зиму потрібно заготовляти сіно. А у нас тільки один працівник – чоловік, і то він по обслуговувані та будівельним роботам. Він не зможе цього робити».


До Мальчика кожен день водять дітей. Вони спостерігають за конем через огорожу.

Анна Синявська, вихователька: «Якщо це приходять нові діти, то вони сприймають це як таке щось незвично. А ті діти, які постійно відвідують садок для них це все звичайно».

З квітня у Мальчика з’явиться робота, - при дитсадку почнуть садити городи. До осені ж коня мають збути, якщо до цього часу йому не знайдуть нового господаря, то на бійню. Тому колектив садочка вже шукає мерину нового господаря, каже завідувач Олена Овчинник.

«Хотілось, щоб його хтось купив для домашнього господарства для подальшого використання. Іноді бачиш у людей кінь гірший ніж у нас на даний момент», - каже завідувачка дитячого садка «8 Березня».

Галина Потєєнко, співробітниця ДНЗ «8 Березня»: «Нам його б продати у добрі руки, але не за велику суму, як молодих коней продають, бо йому вже до тридцяти років, а по ціні м’яса. Хотілось би щоб він залишився живим і хтось ним би користувався, бо він ще добрий кінь. Дуже шкода буде якщо його – на м'ясо. Бо він прекрасний».

Минулого року в іншому Новгород-Сіверському дитсадку «Дзвіночок», після скорочення посади конюха, коня продали на м'ясо.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: кінь, дитячий садок, ДНЗ «8 Березня», UA: Чернігів

Добавить в:
 
 


Центр Комплект