• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Небезпечні жарти чернігівських електропостачальників


Небезпечні жарти чернігівських електропостачальників

25—26 березня чернігівці отримали довгоочікувані рахунки за спожиту в березні електроенергію. Ніякого задоволення від цього немає, про що свідчать величезні натовпи містян біля офісу ТОВ «Енера Чернігів». Бо отримувачі субсидій очікували обіцяну інформацію щодо наявності переплати, яка була сплачена на рахунок ПАТ «Чернігівобленерго», і зарахування суми на особовий рахунок споживача в ТОВ «Енера». І не тільки зарахування, але й врахування її під час розрахунку за спожиту в лютому електроенергію.Не дочекалися. І навіть зекономленої суми за січень, коли вже хазяйнували самі, не показали. Пусто в графі «Залишилось невикористаної субсидії», а в графі «Корегування попередніх періодів згідно з фактичним споживанням» теж нічого нема. До того ж це порушення вимог нормативних актів, зокрема постанов Кабміну № 848 від листопада 2016 р. та № 62 від 6 лютого 2019 р.

Натомість субсидіантам нарахували до сплати суму за показаннями лічильника, не скорегувавши її на суму зекономленої субсидії. Якщо споживач сплачує нараховане, то втратить зекономлену субсидію, бо в травні її перерахують до бюджету. Оскільки залишок субсидії «Енера» приховує, більшість субсидіантів мають вимагати його оприлюднення.

Втім, можна вирахувати його самостійно. Адже соціальна норма, на яку призначають субсидію, — 70 кВт год на одну людину, а це 63 гривні на місяць, тож треба від 63 гривень відняти суму обов'язкового платежу, яку субсидіанти сплачували до 1 лютого.


Ці дані були зафіксовані в повідомленнях про призначення субсидії, які субсидіанти отримали у відділах субсидій. До речі, у квитанціях, які споживачі отримували у відділах «Чернігівобл-енерго» (остання за грудень 2018 року), всі дані були. А в «Енери», дочірнього підприємства ПАТ «Чернігівобленерго», вони зникли. Власники в обох компаніях ті ж самі — Костянтин Григоришин та Ігор Коломойський.

Це про те, чого нема, але є в рахунку й несподівані «подарунки» — борги. Той, хто не платить, їхнє походження розуміє. А чому борги в тих, хто сплачує за електрику справно? Пам' ятаєте рахунок за січень? Так ось, там було зазначено: сплатити до 4 березня, адже споживачі отримали рахунки 23-24 лютого (в лютому, нагадаю, 28 днів), а нормативні документи передбачають на оплату 10 днів. Але той, хто сплатив після 28 лютого, опинився в боржниках. Ось і тепер у рахунку дрібним шрифтом стоїть кінцевий термін оплати — 2 квітня. Із доставкою рахунку запізнились щонайменше на два тижні, а гроші плати терміново. Добре, що поки пеня не діє.А далі що? Нагадую енергетикам, що треба виконувати вимоги закону. Наприклад, була вимога до 1 лютого перевірити всі розрахунки зі споживачами й почати монетизацію субсидій із нуля. Але розрахунків не перевірили, а нулі поставили. Це дуже схоже на шахрайство. Із цим має розбиратись Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Її адреса: м. Київ, 05037, вул. Смоленська, буд. 19. Думаю, що результат буде схожий на нещодавнє покарання ПАТ «Чернігівгаз», яке отримало два штрафи по 850 000 грн, та повернення зайве отриманих грошей.

Петро Лавров, «Чернігвські Відомості» №14 (1463) від 3 квітня 2019

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: рахунки за електроенергію, ТОВ «Енера Чернігів», ПАТ «Чернігівобленерго», мНаціональна комісія, регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Петро Лавров, «Чернігвські Відомості»

Добавить в: