• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Вища рада правосуддя відмовила лише одному кандидату - з Чернігова


Вища рада правосуддя відмовила лише одному кандидату - з Чернігова

 

Вища рада правосуддя ухвалила рішення відмовити у призначенні на посаду судді Верховного Суду України лише одному кандидату із 78 – Павлові Пархоменку.  19–20 березня ВРП розглянула матеріали щодо внесення президенту України подання про призначення суддів у чотири суди при Верховному Суді (Касаційний цивільний суд, Касаційний господарський суд, Касаційний кримінальний суд і Касаційний адміністративний суд) за рекомендаціями, які надійшли від Вищої кваліфікаційної комісії, і погодила списки кандидатів.

 
Павло Пархоменко - став суддею у 2010 році, а до цього, після закінчення Київського університету імені Шевченка, три роки працював адвокатом. Є випускником колишнього юридичного факультету Чернігівського юридичного коледжу (нині Навчально-науковий інститут права і соціальних технологій Чернігівського національного технологічного універститу), закінчив чернігівську школу №32. Окрім суддівської практики, він тісно співпрацює із Чернігівським будинком з прав людини, де приймає участь тренінгах, розробляє різноманітні аналітичні матеріали та наукові статті, які публікує у фахових виданнях. Разом із експертами УГСПЛ він брав участь у написанні аналітичного матеріалу, що стосується захисту прав дітей в умовах військового конфлікту. Нині є суддею Бахмацького районного суду чернігівської області. Має дружину Юлію та 4-річного сина Олександра.
 
Павло Пархоменко 22 лютого потрапив до проекту каналу-24 "Честь і нечесть тижня", де журналісти, аналізуючи суддівські рішення оцінювали їх з точки зору професійної порядності суддів. ЗМІ звернули увагу, на дві справи, по яким виносив рішення суддя Пархоменко - перша з них стосувалася позову жінки, що вимагала позбавлення батьківських прав екс-чоловіка, в іншому позові неповнолітню дівчину звинувачували у крадіжці косметики на суму 1500 гривень. 
Павло Пархоменко залишив за татом дитини право на батьківство, а щодо дівчинки визнав, що притягувати її до відповідальності, аби покарати, немає сенсу.

 
Нажаль, молодий суддя з прогресивними поглядами і проєвпропейською спрямованістю не прийшовся до вподоби Вищій раді правосуддя, зате до переліку претендентів занесли главу ВРП Ігоря Бенедисюка, члена ВРП Миколу Гусака і суддю Наталію Волковицьку, які фігурували в розслідуванні програми "Схеми" – спільного проекту "Радіо Свобода" та "UA:Перший".  
 
 
Щодо Бенедисюка видання Громадське в лютому 2019-го року також повідомляло, що вища кваліфікаційна комісія суддів відмовилася прийняти в Громадської ради доброчесності (ГРД) негативний висновок відносно нього. 
«Вища кваліфікаційна комісія суддів продемонструвала: вони роблять усе, щоб закрити очі та відкинути громадськість, показати своє ставлення неї. І заради цього вони готові порушувати навіть власний регламент. Вони чітко демонструють, що повинні закінчити цей процес до виборів й обрати потрібних їм кандидатів, зокрема, Бенедисюка», — сказав член ГРД.
 
Ігор Бенедисюк є главою Вищої ради правосуддя — єдиного органу, який може рекомендувати на посаду та звільняти суддів. У висновку Громадської ради доброчесності йдеться, що він неодноразово ухвалював рішення на користь «суддів Майдану», порушував строки розгляду справ, а в 1991-1994 роках працював суддею в Росії. Відповідно до законодавства РФ, суддею може працювати лише людина з російським громадянством.
 
Михайло Жернаков, член 1-ї колегії Громадської ради доброчесності досить гостро висловився з приводу відмови ВРП Пархоменку в своєму фейсбуці:
 
Твою же ж ...!
Я думав, ця "судова реформа" мене вже нічим не може здивувати. Але ні.
Знаєте, хто ЄДИНИЙ, кому вчора ввечері Вища рада правосуддя відмовила в призначенні суддею Верховного Суду серед 78 кандидатів? 
Не російський громадянин Бенедисюк, який покривав суддів Майдану.
Не син кума Ківалова, який відпустив більше 20 п'яниць за кермом без жодного покарання.
Не судді, які брали участь в злочинній схемі Татькова-Ємельянова. 
Їх усіх призначать.
Відмовили судді Павлу Пархоменку (він на фото). Суддя Бахмацького районного суду, який нещодавно отримав звання "Честь року" за свою правозахисну діяльність у сфері прав дітей. Дітей! Суддю, якого ставлять у приклад і українська громадськість, і міжнарожні організації. Один із небагатьох, щодо кого не було взагалі жодних претензій.
Тобто зашкварені, прямо пов'язані з Януковичем і його бандою тітушки у мантіях в Верховному Суді - це ок. Єдиний, хто не ок - зразковий суддя-правозахисник. 
І, підозрюю, тільки тому, що його підтримує громадянське суспільство.
Горіти вам усім у пеклі. 
 
 
Комісія одержала 659 заяв на участь у конкурсі, допустивши 566 претендентів, пише "Укрінформ". В анонімному тестуванні взяли участь 525 кандидатів, у практичному – 316. До співбесід допустили 235 кандидатів. У фінальному етапі 46 претендентів не підтвердили своєї здатності здійснювати правосуддя у Верховному Суді. 7 березня комісія скерувала до Вищої ради правосуддя документи з рекомендацією призначити суддями 78 переможців конкурсу, - повідомляє сайт gordonua.
 
Та все ж таки двоє чернігівських суддей ми зможемо побачити в Верховному Cуді. 20-го березня ВРП ухвалила внести подання Президенту України про призначення на посади суддів до Касаційного цивільного суду в складі Верховного Суду Ірину Литвиненко, яка є суддею Деснянського районного суду, а до складу Касаційного адміністративного суду в складі Верховного суду має ввійти Ольга Кашпур - суддя чернігівського окружного адміністративного суду.

На фото суддя Ольга Кашпур

Як повідомлялося на сайті Деснянського районного суду: "Рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 6 березня 2019 року затверджено рейтинги кандидатів на зайняття вакантних посад суддів касаційних судів Верховного Суду у межах конкурсу, який був оголошений 2 серпня 2018 року. На 8-му місці у рейтингу кандидатів на зайняття 23 вакантних посад суддів Касаційного цивільного суду в складі Верховного Суду з результатом 767,5 балів – суддя Деснянського районного суду м. Чернігова Литвиненко Ірина Вікторівна".
 
Раніше ми писали, що першим суддею з Чернігова, який потрапив до нового Верховного суду (в 2017-му році) став суддя Господарського суду Ігор Кушнір.
 
Gorod.cn.ua за матеріалами сайтів gordonua, hromadske.ua, 24tv.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Верховний суд, Пархоменко, Литвиненко, Кашпур

Добавить в:
 
 


Центр Комплект