школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Подружжя Кишкун з Варвинської ОТГ першими отримали 5 тисяч гривень до народження доньки ТетяниПодружжя Кишкун з Варвинської ОТГ першими отримали 5 тисяч гривень до народження доньки Тетяни

На середину лютого у Варвинській селищній ОТГ — з півдесятка заяв на отримання грошової допомоги 5 тисяч гривень до народження дитини.Першими одержало таку суму подружжя Віталія та Наталії Кишкун з Варви до народження донечки Тетяни.

— Це і знак уваги, і допомога, — сказав телефоном Віталій Кишкун. — Кому зараз гроші зайві?

Перші зорини, тобто свято народження, у громаді святкували на День Тетяни, 25 січня. Мама дитинки розчулилася, навіть заплакала. «Мені 30 років, я 5 років чекала цю дитину...» — сказала.

— Була офіційна церемонія у будинку культури, в обрядовій залі, розповідає голова селищної ОТГ Валентина Саверська-Лихошва. — Грала музика. Стояла мама, був дідусь дитини. Ми вручили свідоцтво про народження і 5 тисяч гривень. Невелика сума, але все-таки приємно. Пакунок малюка від держави (бебі-бокс) — він теж стільки коштує. Наступного разу винагороду теж плануємо вручити урочисто. Зберемо кілька родин, які поповнилися дітками.

П’ять тисяч гривень від громади — це соціальний проект, — продовжує Валентина Василівна. — Народжуваність ним особливо не простимулюєш. Він не так помітний для більшості людей, як, наприклад, дороги. Дороги — це видно, значимо для всіх. А 5 тисяч гривень — це подарунок для наших найменшеньких членів громади, яких ми вітаємо, яких вже любимо й цінуємо.

Надання матеріальної допомоги новонародженим у Варвинській ОТГ започатковано 1 січня 2019 року.

— Чия ідея? Може, з когось брали приклад?

— Запропонувала моя заступниця з гуманітарних питань Тамара Дейнека. Я відразу підтримала. Депутати теж. Є рішення сесії. Основна умова — щоб родина, в якій народилося немовля, рік прожила у громаді.

— А якщо тато працює і зареєстрований, наприклад, у Києві, буде виплата?

— Буде. Для нас головні — мама і дитина.

Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №7 (1709), 14 лютого 2019 року

Теги: народження дитини, допомога, Кишкун, Варва, «Вісник Ч», Тамара Кравченко

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект