Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » У Чернігівській міській лікарні №3 від ускладнень грипу помер чоловік (відео)У Чернігівській міській лікарні №3 від ускладнень грипу помер чоловік (відео)

У Чернігівській міській лікарні №3 від ускладнень внаслідок грипу помер чоловік. Сталося це вчора вночі. Як розповіла лікар Олена Сєргєєва, у чернігівця підтверджений грип АH1N1. До лікарів він звернувся на 7 день. Нині з підозрою на грип в реанімаційному відділенні лікарні - двоє людей. Більше розкаже наша Альона Макаренко.Це Чернігівська міська лікарня номер 3. Сюди хворий 52-річний чоловік звернувся за допомогою 28 грудня. До цього тиждень лікувався самостійно, каже завідуюча терапевтичним відділенням Олена Сєргєєва. 8 січня чоловік помер від ускладнень після грипу.

«Мали місце звернення в пізні строки, в пізні терміни. Хворий звернувся на 7 день хвороби, лікувався самостійно, до лікаря звернувся тільки в день, коли він вже потрапив до лікарні в важкому стані з симптомами інтоксикації. Хворий 52-річний житель Чернігова з нашої прописної дільниці. Ми його одразу госпіталізували у зв’язку з важкістю стану до реанімаційного відділення. Були проведені всі необхідні діагностичні, лікувальні заходи, призначена необхідна противірусна і симптоматична, патогенетична терапія. Але, на жаль, стан хворого був на стільки важкий, що нам не вдалося його врятувати».

«Було зроблено бактеріологічне дослідження, вірусологічне дослідження. Був висіяний вірус Н1N1, підтверджений діагноз грипу, післягрипозна пневмонія ускладнена і висіяно вірус грипу важкого, як в народі називають «свинячий грип», - розповідає завідуючий відділенням анестезіології та інтенсивної терапії Чернігівської лікарні №30 Станіслав Нечваль.

Медичну допомогу отримали й родичі померлого.

Олена Сєргєєва, завідуюча терапевтичним відділенням Чернігівської лікарні №3:
«Родичі померлого пацієнта зверталися за допомогою, за обстеженням. Отримали відповідні рекомендації і призначено, там де було необхідне, відповідне лікування».

Сьогодні в реанімаційному відділенні 3 міської лікарні перебуває двоє хворих з підозрою на грип.

«На даний момент у нас є два пацієнти з важкою формою пневмонії в реанімаційному відділенні. Їм проведені забори на вірус грипу матеріалу. Але результатів ще не маємо, тому остаточно сказати, чи пов’язані ці важкі пневмонії з вірусом грипу А Н1 ми зможемо, коли отримаємо ці результати. На даному етапі у нас поки що епідпоріг не перевищений. Їх більше ніж у минулому році, але не більше ніж, мабуть, у 2016-му, коли їх було більше».

В області нині циркулюють віруси грипу типу «А», розповідає заступник головного лікаря третьої міської лікарні Наталія Бабкіна.

«Наразі в області циркулюють вірус грипу «А» (Н1N1), (Н1N3). Хочеться сказати, що хворі помирають не від грипу, а від ускладнень, вірусної пневмонії. Тому саме важливе – це своєчасне звернення цих хворих. І якщо вони своєчасно, дійсно, звернулися, тоді ми можемо надати адекватну допомогу і не допускати розвинення цієї вірусної пневмонії. Перш за все вони уражують людей з надлишковою вагою, хворих з захворюванням легень і цукровим діабетом і, звичайно, вагітних, тому треба бути дуже обережними».

Станіслав Нечваль, завідуючий відділенням анестезіології та інтенсивної терапії Чернігівської лікарні №3: «Перше – це раннє звернення. Якщо висока температура три-чотири доби, необхідно звертатися одразу до лікаря. Це ліжковий режим, це правильне харчування, правильний образ життя».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Олена Сєргєєва, грип, ускладнення, UA: Чернігів

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект