• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » На трасі у селі Сираї, де за 20 років загинуло 27 людей, завершили встановлення світлофору (відео)


реклама

На трасі у селі Сираї, де за 20 років загинуло 27 людей, завершили встановлення світлофору (відео)

 

На трасі у селі Сираї Козелецького району завершили встановлення світлофору . За останні 20 років на цій дорозі під колесами автомобілів загинуло 27 людей. Поставити світлофор місцеві жителі просили з 2012, каже виконуюча обов’язки сільського голови Людмила Петрова. Коли він запрацює, дізнавалась наша Альона Макаренко.Село Сираї Козелецького району.
Тут на міжнародній трасі М-01 встановили новий світлофор «за вимогою». Цієї події місцеві жителі чекали більше шести років, каже виконуюча обов’язки сільського голови Людмила Петрова.

- Починаючи з 2012 року велася переписка, ми направляли листи в головне управління Укравтодору, Службу автомобільних доріг у Чернігівській області стосовно встановлення світлофорного об’єкту. Ми отримували відповіді, але ніяких конкретних дій так і не було здійснено.

У листопаді минулого року на дорозі в Сираях загинула жінка і двоє її дітей. Через кілька днів на цьому ж місці на смерть збили чоловіка. Протягом останніх 20 років під колесами автівок у Сираях загинуло 27 людей.

«Рух такий, що навіть на пішохідних переходах ніхто не спиняється. Нам перейти навіть з дітьми, стоїш отак майже не киваєш, він ще тобі й «пі-пі, куди ти лізеш». І дуже багато смертей на трасі 00:46-01:06 Діти нікуди не виходили, оце тільки по цій стороні. У мене старший син 15 років, у цьому році тільки сам почав переходити по пішохідному переходу. 15 років! Звичайно, тут самому страшно вдень, за вечір я зовсім мовчу», - розповідає жителька с. Сираї Тетяна Лутченко.

«Люди як гинули, так і гинуть. Більше 27 осіб, які загинули тільки на даній ділянці. Це люди, які зареєстровані та проживали на даній території. Якщо брати людей, які були сторонні, то це збільшилась їх кількість у декілька разів», - каже житель с. Сираї Сергій Доломанський.

Сергій Доломанський був головою села з 2010 по 2018 рік. Розповідає - вимагаючи обладнати безпечний перехід, місцеві жителі виходили на акції протесту й перекривали дорогу. Від варіантів надземного та підземного переходів відмовились.

- Так як люди старенькі, проживають мешканці більше 60 років відсотків 60-70 і не кожен може піднятись через цей перехід. Підземний перехід – у нас дуже низько ґрунтові води йдуть, дорога дуже низька, теж не можна було зробити. Єдиний був вихід – це розміщення отакого світлофора, який може людина підійти на випадок перейти дорогу.

«Ми дуже боролися за це і нарешті сталося. Почалося встановлення світлофорного об’єкту на початку грудня місяця цього року. І обіцяють, що закінчиться, почне діяти, обіцяли до кінця року його підключити», - розповідає в.о. сільського голови Людмила Петрова.

Зараз світлофор працює в режимі миготливого жовтого сигналу для водіїв.

Василь Пузирний, водій каже: «Чесно – треба, тільки не тут треба було його ставити, а отам. Бо школа, більшість йде туди».

Людмила Петрова, в.о. сільського голови: «Нам надходив запит від Служби автомобільних доріг стосовно місця визначення, де буде встановлений світлофорний об’єкт. І ми визначилися: оскільки це центр села і дуже багато смертей сталося на цьому відрізку. То ми надали відповідь письмову щодо встановлення світлофорного об’єкту на пішохідному переході, що знаходиться біля гастроному і дитячого майданчика. Поки що хоч би це. Тому що ми розуміємо, що це не дешево, це велика кількість грошей. Будемо намагатися, можливо, ще щодо встановлення світлофорних об’єктів на інших переходах».

Коли світлофор у Сираях запрацює, ми намагалися з’ясувати в службі автомобільних доріг в області, яка відповідальна за це. Уповноважені коментувати цю ситуацію спеціалісти сьогодні були у відпустці та у відрядженні. На їх коментар ми чекаємо наступного тижня.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: село Сираї, світлофор, UA: Чернігів

Добавить в: