Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Постамент від Леніна демонтували (відео)Постамент від Леніна демонтували (відео)

Працівники комунального підприємства «Спеціалізований комбінат комунально-побутового обслуговування» знімають гранітні плити з постаменту колишнього пам’ятника Леніну в Чернігові на площі Героїв Небесної Сотні, що на перехресті Проспектів Перемоги й Миру. Рішення про демонтаж постаменту прийняте у понеділок на засіданні виконкому міськради. Постамент залишався порожнім три роки й дев’ять місяців, після того як 21 лютого 14-го року пам’ятник повалили учасники революційних подій.Олександр Ломако, заступник Чернігівського міського голови: «Три роки стоїть цей постамент, який не несе ніякої суті в собі і в принципі псує вигляд парку, який був минулого року відреставрований, і в ньому приємно гуляти людям. А постамент не вписується в цю архітектуру, і його вигляд викликає багато запитань. Тому було доручення міського голови, було прийняте одноголосне рішення виконкому – дати дозвіл управлінню ЖКГ на демонтаж».

Граніт з постаменту буде зберігатися на спецкомбінаті.

Олександр Ломако: «На відповідальне зберігання заберуть весь граніт, усі плити з цього пам’ятника – опишуть, і він буде зберігатися у них. Можливо, в майбутньому буде створений музей, куди це можна було б передати. Якщо ні – то його можна буде використати для потреб міста. Але поки що він буде на відповідальному зберіганні».

На місці колишнього пам’ятника до весни не будуть розташовувати якихось тимчасових споруд чи розбивати клумб.

Олександр Ломако: «Зараз, взимку – я не думаю, що ми зможемо там  щось зробити».
Для частини чернігівців (старших поколінь) колишній пам’ятник – ми не говоримо тут про політику – був прикметою центру міста й асоціювався зі спогадами юності. Але й вони визнають, що в теперішньому суспільстві цьому пам’ятнику тут не місце, а тим більше голому постаменту.

Віктор, чернігівець: «Я, конечно, жил, рос, учился и воспитан был в этом духе. И конечно, осадок остался после этого. Но жизнь движется, она же не стоит на месте. И ужн нове тенденции, все новое. Так что ничего удивительного нет. Значит надо так. А шо ж? Все будет нормально».

Прийняте рішення про спорудження в цьому сквері Меморіалу Захисникам України. Оголошений конкурс проектів Меморіалу. Проекти вже надходять до міської ради і прийматимуться до лютого.

Олександр Ломако: «Іде конкурс. До лютого йде прийом заявок. Коли прийом завершиться – конкурсна комісія буде обирати переможця. Якщо ми навіть заявки отримуємо, то конверти закриті. Тому як буде виглядати Монумент – поки що ми не знаємо».

Пам’ятники є символами. Значить, і їх знесення – теж символ. Епоха остаточно закінчилася?

«Сівер-центр»

Теги: постамент, демонтаж, «Сівер-центр»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект